İzmir İtfaiyesi'ndeki bu görüntüler tepki çekmişti! Bir personel açığa alındı, 3 kişiye disiplin soruşturması

İzmir İtfaiyesi'ndeki bu görüntüler tepki çekmişti! Bir personel açığa alındı, 3 kişiye disiplin soruşturması

İzmir Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Toros Yangın ve Natürel Afet Eğitim Merkezi'nde 3 kadının sosyal medyadan paylaştığı görüntülere tepki yağmıştı. Görüntülerin ardından analiz…

Hadise, 30 Mayıs'ta Konak ilçesine bağlı Toros Mahallesi'nde alana geldi. Megakent Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na ait Toros Yangın Eğitim Merkezi'ne gelen 3 kadından 1'i itfaiye vasıtasının direksiyonuna geçip kullanırken, öteki 2'si de hareket halindeki taşıtın arda tutunarak yolculuk yaptı. Bu anları öteki dostları da cep telefonu kamerasıyla kaydoldu. Görüntüler sosyal medyada yayınlandıktan sonra tepki çekti.

Megakent Belediyesi Hemşehri Bağlantı Merkezi'nden yapılan açıklamada ise "Ulusumuzun can ve mülk güvenliğini gözetmekle vazifeli itfaiye teşkilatımızın böyle bir hadiseyle anılması kabul edilemez. Yetkili üniteler bilgilendirilmiş ve mevzuyla alakalı mesuller hakkında soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Görüntüler sonrası 1 itfaiye personeli sarihe alındı. Belediyeye ait işletmede kontratlı personel olan ve İtfaiye Daire Başkanlığı’nda misyon yapan 3 şahıs da itfaiyedeki işlerine son verilip kayıtlı oldukları işletmeye sevk edildi. Bu 3 birey hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı belirtildi.

İzmir İtfaiyesindeki bu görüntüler tepki çekmişti Bir personel açığa alındı, 3 kişiye disiplin soruşturmasıARACI MERAK ETTİKLERİNİ SÖYLEYİNCE BİNMELERİNE İZİN VERMİŞLER

Öte yandan itfaiyede vazifeli 4 şahsın, ziyarete gelen ve itfaiye taşıtını merak ettiklerini dile getiren 3 kadına vasıtaya binmeleri için izin verdiklerini söyledikleri bilindi. Merkezde bulunan bu itfaiye vasıtasının ise eğitim emelli kullanıldığı belirtildi. Ayrıca görüntüleri paylaşan 3 kadın gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını kapattı.

İzmir İtfaiyesindeki bu görüntüler tepki çekmişti Bir personel açığa alındı, 3 kişiye disiplin soruşturması