İzmir'de korkunç kaza! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İzmir'de korkunç kaza! Çok sayıda ölü ve yaralı var

İzmirin Bergama ilçesinde süt tankerinin çarptığı hafif ticari taşıttaki Nurkadın Gümüşsu 52, Yıldıray Demirdöven 47 ve Safiye Derge 46 yaşamını kaybetti, 4 şahıs ise yaralandı.

Kaza, saat 14.30 sıralarında, Bölcek- Ayaskent yolu Bölcek Kavşağı'nda alana geldi. Bergama'nın kırsal Ayaskent Mahallesi'nden Soma'ya giden Murat Tokmak'ın kullandığı 45 DM 958 plakalı süt tankeri, kavşağa hakimiyetsiz biçimde girdiği öne sürülen Uğur Baylan idaresindeki 35 ARV 46 plakalı hafif ticari taşıta çarptı. Çarpmanın şiddetiyle savrulan hafif ticari vasıta, takribî 2 metre yükseklikten şarampole yuvarlandı. Süt tankeri ise karşı şeride geçerek yol kenarındaki tarlaya devrildi. Kazada hafif ticari taşıttaki Nurkadın Gümüşsu 52, bir zaman evvel boşandığı Yıldıray Demirdöven 47 ve Safiye Derge 46 hayatını yitirdi, Uğur Baylan ile yanındaki Yılmaz Kızılboğa, Sema Derge, Abuzer Tut ise yaralandı.İzmirde korkunç kaza Çok sayıda ölü ve yaralı var
Çevredekilerin ihbarı üzerine kaza yerine jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Yaralılardan Uğur Baylan, Soma Devlet Hastanesi'ne, öteki 3 yaralı ise Bergama Necla- Mithat Öztüre Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Jandarma takımları, kazanın ardından süt tankerinin sürücüyü Murat Tokmak'ı nezaretine aldı.