İzmir'de 'Sabri Abi' operasyonu! Ceza yağdı

İzmir'de 'Sabri Abi' operasyonu! Ceza yağdı

İzmir’in Bornova ilçesinde bütün kapanma kararı uygulamaya konulduktan sonra teftişlerini artıran güvenlik eforları, kumarhaneye dönüştürüldüğü bilinen bir hayvan çiftliğine ’Sabri Ağabey’ adlı…

İzmir Şehir Jandarma Komutanlığı takımları, Kavaklıdere Semti’nde bir hayvan çiftliğinin kumarhaneye döndürüldüğü bilgisini aldı. Bunun üzerine teknik ve fiziki takip başlatan jandarma, ormanlık alan içerisindeki kumarhaneye ’Sabri Ağabey’ adlı işlem reelleştirdi. Jandarma takımlarını gören bazı bireyler, kumarhaneyi terk ederek ormanlık alanda kaçmaya çalıştı. İşlem evveli kumarhane etrafını kuşatma altına alan jandarma, kaçan bireyleri tek tek ormanlık alanda tuttu. Kumarhanede yapılan analizde, çok rakamda pul, tombala kağıdı, sayıların çekildiği makina ve televizyonlar ele geçirildi. Baskınında suçüstü tutulan bireyler, görüntülenmemek için masaların altına saklandı.

İzmirde Sabri Abi operasyonu Ceza yağdı

Alıcıların her türlü lüzumlarını karşılamaya çalıştıkları anlaşılan kumarhane sahiplerinin gelen şahıslara besin ve meşrubat gibi yiyecek malzemeleri ikram ettiği de tanımlandı. Tombala oyarken suçüstü tutulan 60 bireye, caddeye çıkma kısıtlamasını ihlal ve kumar oynama kabahatinden 288 bin 300 lira para cezası kesilirken, 3 şahıs hakkında adli harekât yapıldığı bilindi.

MASALARIN ALTINDA SAKLANDILAR

Öte yandan, baskında senaryosunu Şafak Sezer’in yazdığı ve rejisörlüğünü yaptığı ’Kolpaçino’ filminden alınan bazı resimlerin kumarhane duvarlarına asıldığı fark edildi. Filmde ’Sabri ağabey’ rolündeki Aydemir Akbaş’ın fotoğrafının asıldığı duvarda, altında argo kelimeler yazıldığı görüldü. Jandarma takımlarının daha evvel de bir kumarhaneye tertip ettiği işlemde, yeniden sanatçı Aydemir Akbaş’ın filmindeki bir repliğinin kumarhane duvarına asılması dikkat toplamıştı.