Japon devinden flaş karar! 3 fabrikasını kapattı

Japon devinden flaş karar! 3 fabrikasını kapattı

Yonga krizi koronavirüs pandemisiyle başlamış, bir hayli firmayı etkilemişti. Toyota da, yonga kasveti sebebiyle Tayland'daki taşıt yapımını askıya aldığını açıkladı.

Japon araba üreticisi Toyota, bu haftanın başlarından bu yana Tayland'daki üç yapım kuruluşunda taşıt yapımını yonga kasveti sebebiyle askıya aldı.

Toyota, salı günü Ban Pho fabrikasında ve Çarşamba günü Samrong ve Gateway fabrikalarında taşıt yapımını geçici olarak askıya aldı. Toyota, web sitesine göre Tayland'da senede 550.000 taşıt yapım kapasitesine sahip.

: İlginize Sürükleyebilir Kulaktan kulağa dağılan iddiaya Bakan Soylu son noktayı koydu!47 sarsıntı sonrası Prof. Dr. Ercan böyle uyardı: 6,9 büyüklüğünde...Dikkat! Bu ilçelerde denize girmek menedildi... Sebebi ise...

NEDENİ YONGA KASVETİ

Mevcut askıya almanın cuma gününe kadar geçerli olduğu da ilave edilerek, "Gelecek haftanın yapım harekâtı daha sonraki bir safhada tanımlanacak" dedi.

Ayrı bir açıklamada, Tayland'daki fabrika kapanışlarının pandeminin neden olduğu parça kasvetinden kaynaklandığı belirtildi.

Tayland'daki askıya almalar ilk olarak Nikkei Asia tarafından bildirildi. Tayland, Honda ve Çin'in Great Wall Motor gibi dünyanın en büyük araba üreticilerinden kimileri için Asya'nın dördüncü en büyük araba kurulum ve ihracat merkezi.