Japonya Kovid-19'a karşı antikor kokteylini onaylayacak

Japonya Kovid-19'a karşı antikor kokteylini onaylayacak

Japonya Sağlık Bakanlığı, "casirivimab" ve "imdevimab" isimli etmen maddelerin sentezden oluşan antikor kokteylini, yeni tip koronavirüs Kovid-19 rehabilitasyonlarında kullanılması için onaylayacak.

Kamu yayıncısı NHK'nın bakanlık kaynaklarına dayandırdığı haberine göre, antikor kokteyline gelecek hafta acil kullanım onayı verilecek.

Resmi müracaatı Chugai Pharmaceutical işletmesince geçen ay yapılan kokteylin, deniz fazla ülkelerdeki testlerinde virüsü yüzde 70 oranında durdurduğu kaydedildi.

Son dakika: Delta varyantına yakalanan on binlerce hasta incelendi... İşte en şanssız yaş grubuSon dakika: Delta varyantına tutulan on binlerce hasta incelendi... İşte en bahtsız yaş grubu

Kokteyl, kabul edilmesi halinde "remdesivir", "steroid dexamethasone" ve "baricitinib" sonrası Kovid-19'a karşı Japonya'da onay alan 4. ilaç olacak.

Antikor sentezi, belli bir yapıyı tanıyıp ona yapışmak üzere planlanan bir protein cinsi olan "casirivimab" ve "imdevimab" isimli monoklonal antikorlardan oluşuyor.

: İlginize Sürükleyebilir Bir ilçe ona ağlıyor! Gizem acısı...Ve Mehmet Aydın konuştu! Duruşmada dikkat toplayan diyaloglarİşte en bahtsız yaş grubu!

TRUMP DA KULLANMIŞTI

Regeneron Pharmaceuticals yapımı kokteyl, Amerika Birleşik Devletlerinde Kasım 2020'de acil kullanım onayı almıştı.

İlacın, oksijen dayanağı gerektirmeyen gidişatlar ile ciddi aşamaya ilerleme riski bulunan hastalarda kullanılabileceği vurgulanmıştı.
Kokteyl, görevi esnasında Kovid-19'a tutulan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın rehabilitasyonunda kullanılmıştı.

Trump bu rehabilitasyonun ardından iyileşmiş ve taburcu edilmişti.