Jeffrey, Ghislaine... Epstein'in seks ticareti ağında sırada kim var? 'Asıl suçlu o!'

Jeffrey, Ghislaine... Epstein'in seks ticareti ağında sırada kim var? 'Asıl suçlu o!'

Çağdaş zamanların en vahim kabahatlilerinden biri olan Jeffrey Epstein'in seks ticareti ağındaki faillere hesap sorma süreci devam ediyor. Sırada Ghislaine Maxwell'ın suçlanması esnasında ismi en çok

Onlarca genç kız ve kadının birer meta haline getirildiği vahim bir seks ticareti harekâtı kurduğu geçmişte alınan duruşma kararlarıyla netleşen Jeffrey Epstein'in ismi 2021 senesinde haber gündeminin ilk sıralarından hiç düşmedi. Epstein, 10 Ağustos 2019 günü Manhattan'daki bir cezaevinde yakalandığı hücrede duruşma gününü beklerken, hayatına son verdi ama bu defterin kapandığını söylemek çok güç.

Evvel geçtiğimiz Aralık ayında Epstein'in daha önceki sevgilisi ve bu işlemdeki sağ kolu olduğu iddia edilen Ghislaine Maxwell suçlandı ve kabahatli bulundu. Ancak jüri abonelerinden birinin de cinsel atak kurbanı olduğunu açıklaması ortalığı karıştırdı. Maxwell'ın avukatları hemen kararsız suçlama müracaatında bulundu. Şayet bu istikamette bir netice çıkarsa Maxwell sil baştan yine suçlanabilir.

Değişik yandan Epstein'le ilgili yargılanan en üst profil adlardan biri olan Prens Andrew hakkındaki yargı süreçleri de devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Prens'i de maznun sandalyesinde görme olasılığımız yüksek. Ancak anlaşılan o ki suçlanacak adlar bununla hudutlu değil.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o
Epstein ve Kellen, Epstein'in Karayipler'deki adasında

CAROLYN İFADESİNDE BİR BAŞKA KADININ DAHA İSMİNİ VERDİ

Maxwell'ın mahkemeleri sırasında şahit sandalyesine oturtulan bireylerden Carolyn adlı bir Epstein kurbanının ifadesindeki bir detay o günlerde çok fazla dikkat toplamasa da ancak önümüzdeki günleri tanımlayacak gibi görünüyor. Carolyn, ifadesinde yalnızca Maxwell'ın değil, ikinci bir kadının da Epstein'in hastalıklı fantezilerine aracılık ettiğini anlattı. Bu kadın Epstein'in daha önceki asistanı Sarah Kellen'dı.

Gözden Kaçmasın53 odalı malikâneden tek kişilik hücreye... Ghislaine Maxwell suçlu bulundu, Prens Andrewa ne olacak#GHİSLAİNE MAXWELL#PRENS ANDREW53 odalı malikâneden tek şahsiyet hücreye... Ghislaine Maxwell kabahatli bulundu, Prens Andrew'a ne olacak?Hürriyet LogoHürriyet.com.tr

Carolyn, Kellen'ın Epstein'in Palm Beach'teki malikanesindeki "masaj" buluşmalarını tasarladığını, kendisini aldırmak için gelen taşıtların organizasyonunu yaptığını hatta bir defasında Epstein'in ismine kendisinin üryan resimlerini sürüklediğini söyledi ve ekledi:

"Kellen aradı ve Bay Epstein'le ilgili olarak aradığını söyledi. Fotoğraflarıma sürüklerse bana 500-600 dolar ödeme yapacaklarını söyledi."

Carolyn daha sonra "Kellen ne olup bittiğini biliyordu" diye konuştu ve şöyle devam etti: "Yaşça benden büyüktü başka bir deyişle bir erişkindi. Ne yaşandığını biliyordu."

2008'DEKİ DAVADA DA İSMİ GEÇMİŞTİ

Gerçekten de 10 seneyi aşkın bir süre süresince Epstein'in yakın etrafındaki adlardan biri olan Kellen, Epstein'in 2008 senesinde Florida'da suçlandığı ve kabahatliliğini kabul ettiği davanın iddianamesinde dört "potansiyel iş birlikçi" arasında yer alıyordu. O tarihte, aralarında Carolyn'ın da bulunduğu ergenlik çağındaki çok sayıda kurban Epstein ve Kellen hakkında davalar açmıştı.

Müştekilerden biri Kellen'ı Epstein'in "emir eri" olarak nitelendirmiş hem tasarı program işlerini yürüttüğünü hem de ağa yeni kızlar katılması için çalıştığını anlatmıştı. Şimdi, Maxwell hakkındaki kabahatli kararının ardından Kellen'ın da suçlanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o
Kellen, Epstein'e masaj yaparken

"NEDEN SUÇLANMADI" DEĞİL "NEDEN HENÜZ SUÇLANMADI"

Kurbanların avukatı Brad Edwards, neden Kellen'ın Maxwell'la beraber suçlanmadığı sualine, "Bence bu suali 'Neden henüz suçlanmadı?' olarak sormak daha doğru olur" diye yanıtladı.

The Daily Beast'e konuşan Edwards, "Ben olayı şöyle görüyorum: Sarah'ya bu hikayenin içinde kendisini yine konumlandırması için onlarca hatta suratlarca fırsat verildi. Ya kurbanların yanındasınızdır ya da değişik tarafta başka bir deyişle makûs adamların yanındasınızdır" ifadelerini kullandı.  

Kellen'ın kurbanların açtığı asli hukuk davalarına da hiç katkıda bulunmadığını anımsatan Edwards, "Ben yeni davalar açmayı tasarlıyorum. Yakın zamanda kurbanların yanında mı yoksa karşısında mı durmak istediğine dair karar verme fırsatını elde edecek" diye konuştu. Kellen ve temsilcilerinden ise bir yorum gelmedi.

Gözden KaçmasınBir canavarın son 36 günü... Cezaevi kayıtları ortaya çıktı Epstein öldürüldü mü, intihar mı etti#JEFFREY EPSTEİN#NEW YORK TİMESBir canavarın son 36 günü... Cezaevi kayıtları ortaya çıktı! Epstein öldürüldü mü, intihar mı etti?Hürriyet LogoHürriyet.com.tr

EPSTEIN'LE MAXWELL'LA SARMAŞ GEZ

Maxwell'ın Manhattan duruşmasındaki suçlanması sürecinde, Epstein'in dünyasındaki en kritik çalışanlardan biri olarak nitelendirilen 42 yaşındaki Kellen'ın, Florida'daki konutta telefonlara baktığı, masajları organize ettiği, özel jetlerle yapılan uçuşları tasarladığı ve Carolyn'a kutular sevk edildiği anlatıldı.

Savcılık içinde Kellen'ın bulunduğu dört resmi de delil olarak sundu. Bu resimlerinden birinde Epstein Kellen'a sarılmış haldeydi, ikisi özel bir jetin önünde duruyordu. İki resimde Kellen ve Maxwell bir arada tebessümüyordu. Sonuncuda ise Kellen Epstein'e ait mallardan birinde poz veriyordu.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o Meşhur 'Lolita Ekspresi'

"BEN DE BİR EPSTEIN KURBANIYIM" DEDİ

Epstein, Ağustos 2019'da hayatına son verdikten bir ay sonra Kellen, kendisinin de Epstein kurbanı olduğuna dair bir açıklama yaptı. Sözcüsü Tracy Schmaler, açıklamada, Kellen'ın 22 yaşındayken Maxwell'a asistanlık yapsın diye işe alındığını belirtti.

Schmaler, "O yarıyılda Sarah içinde doğduğu ve yetiştiği Yehova Tanıkları cemaatinden kovulmuş, 17 yaşındayken evlendiği adamdan boşanmıştı" dedi ve şöyle devam etti: "Sarah Epstein'in dünyasına dahil edildikten kısa süre sonra, Epstein kendisine cinsel istismar uygulamaya başladı ve bu istismar senelerce devam etti."

Schmaler'ın medyaya yaptığı açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

"Sarah da değişik bir hayli kurban gibi aşırısıyla kırılgan olduğu hem finansal hem de duygusal anlamda güç günler geçirdiği bir yarıyılda Epstein ve Maxwell tarafından hedef alındı. Epstein ve Maxwell'ın cinsel ve psikolojik istismarına maruz kaldı. O, seneler içinde Epstein ve Maxwell için çalışmış onlarca asistandan biriydi. Görevleri arasında onlar için muhtelif buluşmalar ayarlamak da vardı ve buna masaj buluşmaları da dahildi. Sarah hiçbir zaman Epstein veya Maxwell için genç kızlar bulmamıştır."

Gözden KaçmasınHakkında cinsel taciz davası açılmıştı: Mahkeme masraflarını ödemek için evini sattı#PRENS ANDREW#VİRGİNİA ROBERTS GİUFFREHakkında cinsel taciz davası açılmıştı: Duruşma giderlerini ödemek için evini sattıHürriyet LogoHürriyet.com.tr

GAZETECİLERE YALNIZCA BİR KERE KONUŞTU

Bunun dışında Epstein'in etrafında geçen senelerine dair hiç konuşmayan Kellen, 2013 senesinde NASCAR kaptanı Brian Vickers'la evlendi. Vickers'ın Instagram sayfasında çiftin İtalya, Yunanistan, Avusturya, Japonya gibi destinasyonlardan seyahat resimleri yer alıyor. Kendi internet sitesinde de Vickers'ın "Kült Öğretilere ve İstismarlara Karşı Aileler" adlı bir topluluğu desteklediği yazıyor.

Kayıtlara göre çiftin Florida'nın Miami Beach bölgesinde ve New York'un Manhattan bölgesinde konutları bulunuyor. Aralık 2020'de bir gazeteci Manhattan'daki 4 milyon dolar kıymetindeki evin kapısında Kellen'ı yakalayıp muhtelif sualler sormuştu. Kellen, muhabire, "Ben çok büyük bir canavar gibi gösteriliyorum ama bu doğru değil. Ben bir Jeffrey Epstein kurbanıyım. Her hafta tecavüze uğruyor ve istismar ediliyordum" diye cevap vermişti.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o
Kellen ve Vickers'ın Soho'daki apartmanı

DEĞİŞİK KURBANLAR ÖYLE DEMİYOR

Ancak geçmişte yayımlanan haberlere göre Epstein'in kurbanlarından bir hayliyi geçtiğimiz senelerde dile getirdikleri şikayetlerinde, kendilerini Epstein'in yatak odasına "masaja" çağıran bireyin hep Kellen olduğunu söyledi.

Duruşmadaki kapanış konuşmaları esnasında, Maxwell'ın avukatları da mevzu Carolyn'ın istismar iddialarına geldiğinde kabahati Kellen'a atmaya çalıştı. Avukat Laura Menninger, jüri abonelerine, "Şimdi, savcılık sizden, Ghislaine Maxwell Palm Beach'e gittiği ve Epstein'in mallarını idaremesine takviye ettiği için, masajları organize eden birey olduğuna inanmanızı istiyor. Oysa buna dair hiçbir delil, hiçbir ileti defteri, hiçbir telefon kaydı, hiçbir şey görmediniz. Sarah Kellen'ın orada olduğunu gördünüz" diye seslendi.

Üstelik takribî 20 sene evvel de Palm Beach polisi, Epstein'in seks kabahatleriyle irtibatlı olarak Kellen hakkında bir iddia belgesi hazırlamanın eşiğinden döndü. 2006 senesindeki bir mümkün neden ifadesinde, polislerin Kellen'a iki ayrı kabahat isnat etmeye hazırlandığı belirtiliyordu. Bunların biri reşit olmayan bir bireyle yasa dışı cinsel eylem, öbürü de tacizdi.

Gözden KaçmasınÇocuk tacizi ve fuhuş suçlusu Jeffrey Epsteinın eski pilotu konuştu: Aynı anda iki sevgilisi vardı, biri yarı yaşındaydı#GHİSLAİNE MAXWELL#JEFFREY EPSTEİNÇocuk tacizi ve fuhuş kabahatlisi Jeffrey Epstein'ın daha önceki kaptanı konuştu: Aynı anda iki sevgilisi vardı, biri yarı yaşındaydıHürriyet LogoHürriyet.com.tr

KONUTA GİREN EVVEL ONUNLA TANIŞIYORMUŞ

Antlı ifadede, genç kurbanların Epstein'in Florida'daki evine ayak bastıklarında evvel Kellen'la tanıştırıldığı, "Epstein'in asistanı olan bu bireyin telefon numaralarını ve adlarını bir listeye kaydettiği" belirtiliyordu. İfadede kurbanların Kellen'ın peşinden üst kattaki bir yatak odasına gittiği, burada Kellen'ın masaj yatağını ve yağlarını hazırladığı ve "Epstein azıcıktan gelecek" diye bilgi verdiği de anlatılıyordu.

Kellen ayrıca Epstein'in Palm Beach'te olduğu günlerde kızları arayıp "masaj" buluşmalarına çağırıyor, bu buluşmalarda kızlar tacize ya da tecavüze uğruyor, ardından ellerine birkaç surat dolar alevlendirilerek kapı dışarı ediliyordu.

Maxwell'in mahkemesi esnasında, Carolyn, Epstein'in malikanesine 2001 senesinde 14 yaşındayken gitmeye başladığını, bu gidişatın 18 yaşına gelene kadar devam ettiğini o tarihte sonra Epstein'in kendisini "fazla yaşlı" bulduğunu söyledi. İlk bir-iki sene buluşmaları ayarlamak için arayan bireyin Maxwell olduğunu, daha sonra ise bu işi Kellen'ın üstlendiğini belirten Carolyn, "Bazen de malikaneyi ben arıyordum zira gençtim ve 300 dolar benim için çok paraydı" diye konuştu.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o
Maxwell ve Kellen

"BENİ GHISLAINE'İN ELİNE VEREN SARAH'DIR"

Son senelerde Kellen'ı kızları ağa sürükleyen birey olmakla itham eden kurbanlar da oldu.

Bunlardan biri 2002 senesinde henüz 22 yaşındayken Epstein'in atağına uğrayan Teresa Helm'di.The Daily Beast'e konuşan Helm, California'da bir masaj talebesiyken, tanıştığı Kellen'ın Epstein'in etrafından tanıdığı ilk birey olduğunu söyledi. Kellen'la Santa Monica Rıhtımı'nda bir yürüyüşe çıktıklarını belirten Helm, "Burada bana zengin bir bireyin dolaşıcı masözü olmamı öneri etti. Ben bayrak yarışlarında kullanılan batonlar gibiydim, beni Ghislaine'in eline veren en büyük el ise Sarah'nındı" ifadeleriyle anlattı yaşadıklarını.

Helm, Kellen'ın kendisi için ayarladığı uçak biletiyle New York'a gidip Maxwell'la tanıştığını, Maxwell'ın da kendisini Epstein'in New York'ta bulunan konağına "masaj" için yolladığını" söyledi.

"Bu istismarı kolaylaştırmaktır" diyen Helm, "İstismarı öğreniyor ve bu mevzuda bir şey yapmıyorsanız siz de bir istismarcı olabilirsiniz? Onun peşine de düşecekler mi? Sırada o mu var? Bizzat benim 'sıradakiler' listemin 1 numarasında o var" diye konuştu.

Gözden KaçmasınKorkunç malikanenin gerçekleri... Epsteinin uşağı konuştu, mide bulandıran detaylar ortaya çıktı#GHİSLAİNE MAXWELL#JEFFREY EPSTEİNKorkunç malikanenin asılları... Epstein'in uşağı konuştu, mide bulandıran detaylar ortaya çıktıHürriyet LogoHürriyet.com.tr

"KENDİ İYİLİĞİ İÇİN YARGILANMALI"

Kellen'ı suçlayanlardan biri de Epstein'in kendisine 2000 senesinde henüz 20 yaşındayken atak tertip ettiğini söyleyen daha önceki model Marijke Chartouni oldu. Epstein ve Maxwell'in "emir erlerinin sayısız seks ticareti kabahatinin işlenmesinin mesullüğünü paylaştığını" söyleyen Chartouni, bu mesullüğün seviyesinin ise henüz net olmadığını belirtti ve ekledi:

"Maxwell'la ya da Epstein'le aynı mı? Yoksa kendileri de çok hakimiyet altında oldukları için kenara koydukları ahlaki bedeller karşısında âmâlaştılar mı? Bu suallere cevap vermenin tek yolu asılları gün ışığına çıkarmak ve bu insanların suçlanmasına izin vermektir."

Chartouni, "Sarah Kellen ve tüm iş birlikçileri, hem onun hem de kurbanların iyiliği için yargı önüne çıkarılmalı. Bu olmadan, böylesi bir istismarın devam etmesi kaçınılmaz" diye konuştu.

Epstein ve Maxwell'ın emir erleri olarak nitelendirilen bireyler arasında Kellen'ın yanı gizeme Lesley Groff da bulunuyor. Epstein'in 55 yaşındaki daha önceki asistanı olan Groff, hakkında açılan davalarda, seyahatleri ve masaj buluşmalarını organize etmekle yargılandı. Groff, daha önceki işvereni ile irtibatlı rastgele bir yanlış yaptığı iddiasını yalanladı.Groff'un ismi de Maxwell'ın mahkemesinde birkaç kere geçti. Misalin Epstein'in kaptanları, uçuşları organize edenin Groff olduğunu söyledi. Ancak Groff şahit kürsüsüne çağırılmadı. Sözcüsü ise The Daily Beast'e yaptığı açıklamada, kadının savcılarla iş birliği içinde olduğunu söyledi.Maxwell'ın kabahatli bulunmasının ardından Groff'un avukatları bir yazılı açıklama yaparak, Manhattan Federal Savcılığı'nın müvekkilleri hakkında bir iddia belgesi hazırlamayacağını öne sürdü. Açıklamada ayrıca daha evvel Groff hakkında açılan iki davanın da geri çekildiği belirtildi.Michael Bachner ve Jon Whitcomb'un imzasını taşıyan açıklamada, "Adalet Bakanlığı'nın Jeffrey Epstein'in faaliyetlerine dair iki seneden fazla süren soruşturmasında şahitlerle uzun görüşmeler yapılmış, bağlantı kayıtları yakından araştırılmıştır. Bunun neticesinde bize, Lesley Groff hakkında rastgele bir cezai kovuşturma yapılmayacağı bildirilmiştir. Epstein'in profesyonel büro personelinin bir parçası olan Lesley, asla uygunsuz ya da yasa dışı bir şeye tanık olmamıştır" ifadelerine yer verildi.

DAVACI 'JANE DOE' KELLEN MI?

Mart 2020'de hikayesi Kellen'a çok benzeyen bir birey Epstein'in servetçileri hakkında bir dava açtı. Jane Doe takma ismini kullanan müşteki, "Epstein ve Maxwell kendisini ağlarına düşürdüğünde saf ve kırılgan bir 22'lik olduğunu" iddia ediyordu.

İddia Belgesinde, Epstein'in Doe'yu "uzun seneler süresince sömürdüğü" belirtilerek, "Onun duygusal anlamda aşırısıyla kırılgan genç bir kadın olduğunu öğreniyordu. Epstein'le tanışığı yarıyılda tüm etrafı, dostları ve ailesi tarafından terk edilmişti. Bu sayede Epstein Doe'yu kendi vahim istismar dünyasına sürükleyebildi" ifadeleri kullandı.

İddia Belgesinde ayrıca Doe'nun "adının ve haysiyetinin yerle bir olduğu" kadının neredeyse iflas noktasına geldiği zira tam kaynaklarını tamam Epstein'in kabahatlerinden kaynaklanan palavra yargılamalara karşı kendisini korunmak için tükettiği de belirtildi.

Geçtiğimiz Temmuz ayında duruşmaya sunulan bir başka dokümanda, Doe'nun avukatı Daniel Kaiser, maruz kaldığı istismara karşın, "Jane Doe'yu acımasız bir şekilde iftirayan hatta vefatla tehdit edenler olduğunu" ifade etti. Kaiser, yorum talplerine cevap vermedi.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o
Epstein ve Kellen

MAXWELL DAVASINDAN YALNIZCA 1 HAFTA EVVEL…

Duruşma kayıtlarına göre, Doe, Epstein Kurbanları Tazminat Programı'na başvurdu ancak bir uyuşma öneriyi almadı. Geçen Ağustos ayında görülen bir mahkemede, Kaiser Doe'nun iddiasının "zaferli olmadığını" belirterek, "Program idareyicisi bana telefonda sarihçe politik vaziyetler suratından elinin kolunun bağlı olduğunu bu sebeple müvekkilimle alakalı bir harekât yapamadığını söyledi" ifadelerini kullandı.

Kayıtlara bakılırsa, Maxwell'in davasının başladığı 29 Kasım tarihinden bir hafta evvel, Doe'nun Epstein'in servetçilerine açtığı davada anlaşmaya varıldı.

KELLEN DA FONA MÜRACAAT ETMİŞ

Edwards, Kellen'ın kurbanlar tazminat fonuna müracaatta bulunduğunu ancak hali hazırda değişik kurbanlara dayanakçı olmak için adım atmadığını belirtti.

"Kurbanlara takviye etmek için kendisine bol ölçüde fırsat tanındı ama o bunu doğrudan yalanladı" diyen Edwards şöyle devam etti: "Şayet doğruyu söylemiş ve ispatlar sunmuş olsaydı, bu Ghislaine'i tamamlardı. Ghislaine'e hiçbir biçimde takviye edemez."

Edwards'a göre Kellen "tüm makûs adamların kim olduğuna ve ne yaptığına dair daha fazla delile ve bilgiye sahip. Bunlar savcılara dayanakçı olabilir, tüm kurbanlara dayanakçı olabilir ve suratlarca hatta belki binlerce kurbanın huzura kavuşmasını sağlayabilir".

Maxwell'ın suçlanması esnasında Kellen'ın savcılıkla tamamen iş birliği yapmayı seçim edebileceğini de ifade eden Edwards, "Onlara bildiği her şeyi anlatabilirdi, masada bir uyuşma olmadan savcılığa takviye edebilirdi. Bunu yalnızca doğru olanı yapmak için yapabilir, verdiği yardımın kendisine şefkat ve acıma gösterilmesi için yeterli olmasını ümit edebilirdi" yorumunu yaptı.

Edwards, bunu yapması vaziyetinde duruşmaya gelip savcılardan Kellen'a acıma gösterilmesini arz edecek bazı kurbanlar tanıdığını da sözlerine ilave etti.

Jeffrey, Ghislaine... Epsteinin seks ticareti ağında sırada kim var Asıl suçlu o
Epstein ve Kellen 2012'de New York'ta

"GHISLAINE USLANDI, SARAH'YI ARAYA TAMPON YAPTI"

Kellen'ın, Epstein'in seks ticareti işleminde Maxwell'dan bir kademe altta yer aldığını belirten Edwards, "Bir noktada Ghislaine uslandı ve araya tamponlar yerleştirmeye başladı. Bu tamponlardan biri de Sarah'ydı" dedi.

"Sarah ifade verse de vermese de ele geçirilmesi en kolay insan. Ama birilerinin kendisini unutacağını ümit etmeye devam ediyor" ifadelerini kullanan Edwards şöyle devam etti:

"Bence onun unutulmasının en iyi yolu, bir noktada vicdanının sesini dinleyip, yolundan dönüp takviye eden insan olarak andırılmaktır."

İsminin ifadelerde sık sık geçmesine rağmen, Kellen ifade vermeye çağırılmadı ve savcılık tarafından kendisine bir dokunulmazlık tanınmadı. Korunma makamı 18 Aralık günü, Kellen'ı kürsüye çağıramadıkları şahitler arasında saydı. Buna mazeret olarak mevzubahisi şahısların Amerika Birleşik Devletleri Anayasası'nın beşinci farklılığından kimse kendisini kabahatli gösterecek deliller ve ifadeler sunmaya zorlanamaz doğan haklarını kullanacak olmaları gösterildi.

YİNE SUÇLAMA OLURSA KELLEN GÖRÜŞEBİLİR

Manhattan Savcılığı, neden şu an 42 yaşında olan Kellen'a, Maxwell hakkında ifade vermesi karşılığında dokunulmazlık sağlanmadığıyla alakalı yorum yapmayı yalanladı. Ancak Maxwell hakkında kararsız suçlama kararı çıkar da süreç sıfırdan başlarsa Kellen, iş birliği yapma talihini bir kere daha elde edebilir.

Yukarıyada da dediğimiz gibi, Scotty David adlı soyadı açıklanmayan jüri abonesinin geçen hafta medyaya verdiği mülakatlar ortalığı karıştırmıştı. Scotty, kendisinin de çocukken istismara maruz kaldığını ve karar safhasındaki kavgalarda yaşadıklarını kafası karmaşık jüri abonelerine anlattığını bu sayede 'kabahatli' kararının verilmesini sağladığını belirtmişti. Jüri abonesinin cinsel istismar yaşadığı bilgisini tarafların avukatlarıyla evvelden paylaşmamış olmasının jürinin tarafsızlığını prensibine sekte vurduğunu öne süren korunma avukatları da yine suçlanma müracaatında bulunmuştu.

The Daily Beast'in "Next Target for Epstein Prosecutors Could Be His Assistant Sarah Kellen" başlıklı haberinden derlenmiştir.