Kabil'de şaşırtan görüntü! Kadınlar sokağa döküldü...

Kabil'de şaşırtan görüntü! Kadınlar sokağa döküldü...

Taliban hakimiyetindeki Kabil'de kadınlar denk haklar ve politik hayata bütün katılım için şov tertip etti. Afganistan Cumhurbaşkanlığı Epilepsiyi önünde bir araya gelen kadınlar, 'Kadın ve erkek hakları

Amerika Birleşik Devletleri eforlarının Afganistan'dan çekilmesi ve Taliban'ın yönetimi ele geçirmesi sonrası Afganistan'da en çok merak edilen mevzulardan biri de kadın haklarıydı.

Taliban liderleri, kadınların cemiyette ehemmiyetli bir rol oynayacağı ve eğitime ulaşabileceği mevzusunda ılımlı açıklamalarda bulundu ancak grubun bazı abonelerinin yaptığı son açıklamalar Taliban idaresinin yirmi sene evvelki sert siyasetlerine geri döneceğine dair fobileri körükledi.

PANKARTLARLA CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYINA YÜRÜDÜLER

Bütün de bu sırada bir grup kadın aktivist tüm tehlikelere karşın ellerindeki pankartlarla sloganlar atarak Afganistan Cumhurbaşkanlığı Epilepsiyi önüne yürüdü. Kadınlar, politikada rol üstlenme ve yeni hükümete dahil edilme arzlarını dile getirdi.
Kabilde şaşırtan görüntü Kadınlar sokağa döküldü...
Gösteride "Kadın ve erkek hakları denktir'' ve ''Kadınların olmadığı cemiyet ölü bir cemiyettir'' ifadelerinin yazılı olduğu pankartlar taşındı. 

Kalabalığa seslenen, kadınların olmadığı bir cemiyetin asla ilerleyemeyeceğini vurgulayrak yeni idarede kadınlara da yer verilmesini istedi. Hayirhav, ''Biz buraya kadınların parasal ve manevi haklarını korunmak ve sesimizi dünyaya duyurmak için bir araya geldik.'' diye konuştu.

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yarım saatlik yol 5 dakikaya iniyorKabil'de afallatan görüntü! Kadınlar caddeye döküldü...Eğlence mekanında skandal görüntüler!

Taliban muhafızları ve bazı kadınlar arasında kısa süren münazaralar yaşandı