Kaçak göçmenler kamyonet kasasında yakalandı! 'Düğüne geldik' demişler

Kaçak göçmenler kamyonet kasasında yakalandı! 'Düğüne geldik' demişler

Bursa'da caddeye çıkma kısıtlamasında yapılan uygulamada bir kamyonetin kasasında yurda firari yollarla girdiği tespit edilen 8 Afgan muhacir tutuldu. Muhacirlerin bir yakınlarının düğününe…

Şehir Emniyet Müdürlüğü takımları, hafta sonunu içeren 56 saatlik caddeye çıkma kısıtlaması süresince değişik bölgelerdeki uygulama noktalarında teftişler hakikatleştirdi. Pazar günü Bursa-İzmir kara yolu Acemler mevkisinde teftiş yapan takımlar, sürücü dışında içerisinde 8 şahsın bulunduğu 55 RV 051 plakalı kamyoneti durdurdu.

Polis ekipleri, kamyonet sürücüsü F.B.'den izin dokümanı istedi. F.B.'nin doküman gösterememesi üzerine takımlar kamyonetin kasasındaki 6 birey ile sürücü ve yanındaki 2 bireyi tahlile aldı. Polis, sürücü dışında üzerinden kimlik çıkmayan 8 şahsın yurda firari yollarla giren Afganistan yurttaşı olduğunu tespit etti.

Nezaretine alınan sürücü ve 8 firari muhacir, Muhacir Firariciliği ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü takımlarına teslim edildi. Firari muhacirler emniyetteki harekâtlarının ardından Şehir Göç İdaresi'ne götürülerek hudut dışı edildi. Firari muhacirlerin Türkiye’de yaşayan bir yakınlarının düğünü için Türkiye'ye geldiklerini söyledikleri bilindi.

Nezaretine alınan sürücü F.B. ise emniyetteki harekâtlarının ardından adliyeye sevk edildi. F.B. çıkarıldığı duruşmaca adli hakimiyet koşuluyla özgür vazgeçildi.