Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisi kayboldu

Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisi kayboldu

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde, tıp talebesi Oner Eker 20, dedesinin dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu tutmak için peşinden gidince kayboldu. Dünden bu yana haber alınamayan Eker'i havadan…

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Talebesi Onur Eker, bayram tatili için annesiyle beraber ilçeye bağlı Yeşilova Semtinde oturan dedesi Zühtü Erdoğan'ın 65 yanına geldi. Onur ve dedesi, dün öğle saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Bu sırada koyun kaçarak dağlık alana doğru koşmaya başladı. Onur ve dedesi, koyunun peşinden gitti. Zühtü Erdoğan, geri dönüp kamyonetini alarak koyunun önüne geçmek için değişik bir yoldan giderken, Onur ise dağlık alanda koyun ile beraber kayboldu. Zühtü Erdoğan'ın yakınlarıyla yaptığı aramadan netice alınamayınca polis ve jandarmaya haber verildi.
Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisi kayboldu
100 ŞAHSİYET TAKIM ARIYOR

Arama- kurtarma takımları dün saat 15.00'ten itibaren arama çalışması başlattı. Gece geç saatlere kadar yapılan aramalarda Onur Eker bulunamadı. Bugün sabahın ilk ışıklarıyla beraber yine arama çalışması başlatıldı. Havadan helikopter dayanaklı yapılan çalışmalarda termal kamera ve drone da kullanıldı. Takribî 100 şahsiyet arama- kurtarma takımının yaptığı çalışmalara karşın Onur'un izine tesadüfülmedi. Bu öğleden sonra özel harekat takımlarının da katıldığı arama çalışmaları sürüyor.
Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisi kayboldu
'KOYUNUN PEŞİNDEN GİTTİ'

DHA'ya konuşan Zühtü Erdoğan, kurbanlık koyunu kesmek için çıkardıklarında ellerinden kaçtığını anlatarak, "Koyun evvel köyün içine girdi. Biz de Onur’la peşine düştük. Ondan sonra ben otomobille takip ettim. Onur da bindi otomobile; fakat hayvan yoldan çıktı ve dağa kaçtı. Onur da koyunun peşine gitti. Ben de onları takip ettim. Fakat daha sonra kaybettim. Helikopter geldi, termal kamera ve dronelarla 100 şahsiyet arama- kurtarma takımı arıyor" dedi.
Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisi kayboldu
'ANNESİNİ ARAMIŞ, KONUM AT DEMİŞ'

Zühtü Erdoğan, dün akşam saatlerinde Çalseki köyünde görüldüğüne müteveccih bir haber geldiğini söyleyerek, "Koyun da bir ara görülmüş orada; ama bu vaziyette koyunu görecek gözümüz yok. Onun ısrarla bu koyunun peşine gidişine hayret ettim ben. Gitmeseydi bu şey olmayacaktı. Gittiği tepe, konutumuza 5- 6 km uzaklıkta. Telefonundan bir ara annesini aramış, 'Kendimi de kaybettim, bana konum at, geleyim' demiş. Annesi de konum atıyor; ama bağlantı kesiliyor. Zira telefonunun şarjı azmış; kapanmış. Daha da bulamadık" diye konuştu.
Kaçan kurbanlığın peşinden giden tıp öğrencisi kayboldu
'BAYAĞIDA DAĞ- BAYIR DOLAŞMAZ'

Onur'un babası Uğur Eker 44 de "Kurban Bayramı günü kurban ellerinden kaçıyor. Dedesiyle beraber onu kovalıyorlar. Onur o arada kayboluyor. Dedesi bulamıyor. Ondan sonra alakalı ünitelere haber veriyorlar. Arama- kurtarma üniteleri gelmiş. Şuan asker- polis herkes tarafından aranıyor. Bir iki yerde de görülmüş. Ben suya düştüğünden ya da kuyuya düşmesinden korktum. Çok şükür öyle bir şey yok. Şu an bekliyoruz. Onur bayağıda dağ- bayır dolaşmaz. Öyle hareketi filan da çok seven bir çocuk değildir. Ama usludur da. Efendidir. 'Bir şeye kızdı, gitti' diye düşünsek kızdığı zaman kazanç bize söyler. Biz konuşamayacağı insanlar değiliz. Hep de öyle oldu; konuştuk. Çok tuhaf bir vaka" ifadelerini kullandı.