Kadıköy'de anlamlı maç! İsmail Kartal ve Volkan Demirel karşı karşıya...

Kadıköy'de anlamlı maç! İsmail Kartal ve Volkan Demirel karşı karşıya...

F.Bahçe’nin bugün sahasında Karagümrük’ü misafir edeceği maç iki ekibin teknik direktörleri için özel anlamlar taşıyor. UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılmayı sağlama bağlamak açısından büyük bir ehemmiyete

İsmail Kartal’la harikulade bir çıkış tutarak son 12 maçta hiç yenilmeyen Fenerbahçe lig ikinciliğini ve Şampiyonlar Ligi’ni sağlama bağlamak için bugün Vavacars Karagümrük karşısına çıkıyor. 2021-22 futbol sezonunun son iç saha maçı olması sebebiyle taraftarın büyük alaka gösterdiği ve tüm biletlerin satıldığı maç bir hayli duygusal detayı da içinde barındırıyor. 2021-22’de iç sahada son maç olması sebebiyle taraftarlara veda kaliteyi taşıyan Karagümrük karşılaşması aynı zamanda Volkan Demirel için de özel bir anlam taşıyor.

Altay Bayındır 100. defa forma giyecek

SARI lacivertlilerde kaleci ve kaptan olarak uzun seneler gören yapan, ardından geçen sezon teknik kurulda da yer alan Demirel, ilk kere Karagümrük’şöhret teknik direktörü olarak Fenerbahçeli taraftarlarının önüne çıkacak. Günün bir başka alaka çekici ayrıntıyı ise Fenerbahçe idaresinin yeni sezonda İsmail Kartal’la devam etmeme kararı alması gidişatında bu karşılaşma, zaferli teknik adamın Kadıköy’de taraftarına veda maçı olma özelliğini de taşıyacak. Son iç baha maçında ayrıca Altay Bayındır da Karagümrük karşısında sarı lacivertli formayla 100. maçına çıkacak.

Sarı lacivertlilerde 5 noksan bulunuyor

Duygusal bir atmosferin yaşanacağı Fenerbahçe-Karagümrük maçının tüm biletleri günler evvelinden tükendi. Konut sahibi sarı lacivertlilerde sarı kart cezalısı bulunan Mert Hakan Yandaş ile sakatlıkları bulunan Arda Güler, Crespo, Min-Jae Kim ve Dimitris Pelkas da bu maçta görev yapamayacak. Sakatlıktan kurtulmasına karşın Attila Szalai’nin de maç noksanlığı suratından skora göre ikinci yarıda görev alabileceği bilindi. Kanarya’da ayrıca 3 oyuncu ceza hududunda bulunuyor. Gustavo, Osayi-Samuel ve Novak kart görmeleri halinde Yeni Malatya maçında forma giyemeyecek.

Kadıköyde anlamlı maç İsmail Kartal ve Volkan Demirel karşı karşıya...