Kafesinden kaçan maymun dehşet saçtı!

Kafesinden kaçan maymun dehşet saçtı!

Antalya'nın Serik ilçesinde bir otelin hayvanat bahçesindeki kafesinden kaçan maymun, otelin teknik servis vazifelisi Hacı Hatip Aksoy'a 51 saldırdı. Aksoy'u yere düşürüp, suratını ve kulağını…

Vaka, Serik'e bağlı Belek’te bulunan 5 yıldızlı bir otelde, 3 Nisan Cumartesi günü alana geldi. Otelin hayvanat bahçesinde bulunan bir maymun, kafesinden kaçtı. Maymunun kaçtığını gören otel çalışanları, hayvanı filelerle tutmak için çalışma başlattı. Kısa vakit sonra maymunu tutan bakıcısı, hayvanı durgunlaştırmaya çalıştı.

Bu sırada bakıcısının elinden kurtulan maymun, takribî 20-25 metre uzakta oturan otelin teknik servis vazifelisi Hacı Hatip Aksoy'a doğru koşmaya başladı. Aksoy'un üzerine sıçrayıp suratını ve kulağını ısıran maymun, değişik çalışanlar tarafını tutuldu. Maymunun hücumuna uğrayan Hacı Hatip Aksoy için sıhhat takımı istendi.

Kafesinden kaçan maymun dehşet saçtı

İhbar üzerine otele gelen ambulansla ilçedeki özel bir sağlık kurumuna götürülen Hacı Hatip Aksoy rehabilitasyona alındı. Aksoy'un hayati riskinin bulunmadığı ve rehabilitasyonunun devam ettiği bilindi.