Kahkahaları soldu! 3 kardeş koronaya kurban gitti

Kahkahaları soldu! 3 kardeş koronaya kurban gitti

Mehmet Turun 64, Ahmet Turun 66 ve Ziya Turun 60 kardeşler 4 ay içinde koronavirüs nedeniyle hayatlarını yitirdi. Abilerini toprağa veren İsmet Turun, “Şu an bir ablam İstanbul’da rehabilitasyon…

İstanbul’da yaşayan emekçi emeklisi Mehmet Turun 64, geçen sene aralık ayı başında tutulduğu koronavirüs sebebiyle sağlık kurumunda rehabilitasyona alındı. Mehmet Turun, rehabilitasyon gördüğü sağlık kurumunda 30 Aralık’ta yaşamını kaybetti. Turun’un cenazesi, memleketi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine bağlı Saplıca köyünde toprağa verildi.

Mehmet Turun’un işadamı abiyi Ahmet Turun 66 da 2 ay sonra koronavirüse tutuldu. Sağlık Kurumunda rehabilitasyon gören Turun, 17 Mart’ta hekimlerin tüm mücadelesine rağmen kurtarılamadı. Ahmet Turun da Şebinkarahisar’da defnedildi. İki kardeşin vefatının ardından ailenin ufak erkek kardeşlerinden Orman Firma Müdürlüğü çalışanı Ziya Turun’un 60 da yapılan muayenelerin ardından koronavirüs testi pozitif çıktı. İstanbul’da sağlık kurumunda bir zaman yoğun bakımda hayat çabası veren Ziya Turun da 23 Nisan’da hayatını yitirdi. Abileri gibi koronavirüs çabasını kaybeden Turun, Şebinkarahisar’da gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Turun kardeşlerin, 4 ay içinde hayatlarını yitirmesi, ailesi ve yakınlarını kedere boğdu.

ABLANIN DA VAZİYETİ AĞIR

Salgın sebebiyle 3 abisini toprağa veren İsmet Turun, “8 kardeşiz. Abilerimi köyümüzde toprağa koymak çok büyük acı. Ben ve ablalarım bu hastalığı yaşadık. Kimimiz sıçrattık, şu an bir ablam İstanbul’da rehabilitasyon görüyor, vaziyeti ağır. Bu hastalık ailemizi yarıya indirdi. Sabretmek güç, dua ediyorum” dedi.