Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü

Kahreden olay! 2 yaşındaki Hira balkondan düşüp öldü

İstanbul Kağıthane’de 2.5 yaşındaki Hira A. balkonda balansını kaybedince çıktığı sandalyeyle beraber 2. kattan alta düştü. Başından yaralanan küçük kız kaldırıldığı sağlık kurumunda yaşamını kaybetti.

Vaka, dün saat 11.00 sıralarında Harmantepe Semti’nde alana geldi. Edinilen bilgiye göre sabah saatlerinde anne İlknur A. paklik yaptığı esnada 2.5 yaşındaki kızı Hira balkona çıktı. Minik kız o esnada balkon duvarında asılı olan sandalyeye çıkmak istedi. Balansını kaybeden Hira sandalyeyle beraber 2. kattan alta düştü. Başından yaralanan küçük kızın yanına sesleri dinleyen Ferdi Uysal ve Tayfur Muslugil geldi. Hemen yoldan vasıta çeviren iki yurttaş, küçük kızı özel bir sağlık kurumuna götürdü. Burada ilk müdahalesi yapılan Hira, ambulansla kaldırıldığı Sarıyer Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nde operasyona alındı. Küçük kız yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını kaybetti. Küçük kızın vefatının ardından ise semtli büyük yeis yaşadı.

“ANNESİ ÇIĞLIK ATIYORDU”

Balkondan düşen çocuğu sağlık kurumuna götüren Ferdi Uysal, “Ben 3 bina yanda oturuyorum, konutta uyuyordum çat diye bir ses duydum. Biri düştü herhalde dedim hanımla birlikte merdivenden indik hemen. Kapıdan çıkınca baktım dostlar burada çocuğu kucaklarına almışlardı. Annesi çığlık atıyordu, çocuğa baktım çenesi kitlenmişti. Çocuk Tayfur’un kucağındaydı, Tayfur’la birlikte soluğunu açtık çocuğun. Hemen bir araba durdurduk yoldan 4 dakikada sağlık kurumuna götürdük hemen. Orada acil alana aldılar çocuğu sonra ambulansla Seyrantepe’ye götürdüler. En son dinlediğimize göre hekim 'Beyin kanaması devam ederse kasvet olur' demiş. Babasını aradık az evvel operasyona almışlar. Annesi balkonun kapısını kapatmayı unuttuğu için çığlık atıyordu, balkona çıkmış çocuk oradan da alt düşmüş. Annesi de o sırada odada paklik yapıyormuş” dedi.

“PAT DİYE SES GELİNCE SIRÇADAN BAKTIM ÇOCUK YERDE UYUYORDU”

Öbür bir yurttaş Tayfur Muslugil ise, “Bir ses dinleyip uyandım. Pat diye ses gelince sırçadan baktım çocuk yerde uyuyordu. Çocuğu görünce hemen apar topar alta indim. O anlık panikle ambulansı da beklemek istemediğimiz için yoldan geçen bir ağabeyimizin otomobiline bindirdik ve sağlık kurumuna götürdük. Orada hekimler hemen ilk müdahaleyi yaptılar ardından operasyona alınmış” diye konuştu.

Polis ekipleri ise hadiseyle alakalı çalışma başlattı.