'Kalp Çarpıntısı' adlı kitap muzır ve müstehcen ilan edildi

'Kalp Çarpıntısı' adlı kitap muzır ve müstehcen ilan edildi

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 'Kalp Çarpıntısı' isimli kitap çocuklar için hasarlı içeriklere sahip olduğu bahanesiyle muzır ve yakışıksız bülten edildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Minikleri Muzır Neşriyattan Koruma Heyeti kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Minikleri Muzır Neşriyattan Koruma Heyetimiz 'Kalp Çarpıntısı' isimli kitabın çocuklar için hasarlı içeriklere sahip olduğuna karar vererek, muzır ve yakışıksız bülten etmiştir" denildi.

: İlginize Sürükleyebilir On binlerce mağdura bir şok daha... İkinci kere çarpıldılar!Salgının 1 numaralı adı fena tutuldu... Evraklar aylar sonra ortaya çıktı!Ulusallar Hollanda'da darmadağın oldu! 7 gol...

Heyet kararında ise "Heyetimizce 'Kalp Çarpıntısı cilt-1; cilt-2' adlı kitabın Re'sen araştırılması sonucunda; kitapta yer alan bazı yazıların 18 yaşından ufakların maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak kalitede olduğuna; bu nedenle mevzubahisi kitabın 1117 rakamlı yasanın 3266 rakamlı yasayla farklı 4'üncü maddesindeki sınırlamalara tabi olmasına rey birliği ile karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.