Kameriyede kanlı kavga! 2 kişi öldü

Kameriyede kanlı kavga! 2 kişi öldü

Trabzon'un Sürmene ilçesinde çardakta Muhammet H.'nin 25 silaha vurduğu Uğurcan Bayraktar 24 ve Mertcan Aygün 22 yaşamını kaybetti, Harun Demir 20 ise yaralandı.

Hadise, öğle saatlerinde ilçe merkezi Çarşı Mahallesi'nde çay şirketine ait çardakta alana geldi. Besicilik yapan Muhammet H., bilinmez sebeple husumetli olduğu, çardakta oturan Uğurcan Bayraktar, Harun Demir ve Mertcan Aygün ile tartıştı. Müzakerenin tartışmaya dönüşmesiyle Muhammet H., silahla 3 şahsa ateş ederek kaçtı.

Kurşunların bedenlerinin muhtelif yerlerine isabet etmesiyle kanlar içinde kalan 3 dost yaralandı. İhbarla bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık takımlarının hadise yerindeki ilk müdahalesi sonrası yaralılar, sağlık kurumuna kaldırıldı. Rehabilitasyona alınan yaralılardan Uğurcan Bayraktar ve Mertcan Aygün, hekimlerin tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı.

Öbür yaralı Harun Demir'in rehabilitasyonu sürerken, hadise yerinden etraftaki bir arabaya da ateş açarak kaçan kuşkulu Muhammet H., ilçe emniyet müdürlüğüne teslim oldu. Nezaretine alınan kuşkulunun sorgusu sürerken, vakayla alakalı soruşturma başlatıldı.