Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde vatandaşlar tatil yörelerine akın etti. Bir Hayli bölgede oteller tamamen doldu. Otellerde yer bulamayan ya da otel fiyatını fazla bulan, doğayla iç içe…

Mersin'de Kurban Bayramı sebebiyle 36 bin yatak kapasiteli otellerde doluluk oranı yüzde 90'lara erişti. Otellerde yer bulamayan veya fiyatları fazla bulan vatandaşlar ise Erdemli ve Silifke ilçelerindeki kamp alanlarına akın etti. Günlüğü vasati 45 liraya çadır tatili yapan vatandaşlar, kamp kapasitelerini de neredeyse doldurdu.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

Ailesiyle beraber Gaziantep'deri gelerek kampta tatil yapan Coşkun Akdemir 52, otellerin gecelik maliyetinin 350-500 TL arasında değiştiğini söyledi. Akdemir, "Ben de seçenek olarak çadır tatilini seçim ettim. Burada ailemle beraber çamların arasında tatil yapıyorum" dedi.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

'ÇADIR TATİLİ EKONOMİK'

Gaziantep’deri 2 dostu ile beraber Mersin’in Erdemli ilçesine tatile gelen Murat Yıldız 32 ise, "Erdemli Çamlığı kamp alanı çok hoş. Buraya çadırımızı kurduk ve doğa ile iç içe hoş bir tatil geçiriyoruz. Günlüğü 45 TL olan çadır tatili bizler için de çok ekonomik oluyor" diye konuştu.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

KAFA DİNLEMEK İÇİN ÇADIR TATİLİ

Adana’dan gelen Kazım Afşan 70 da, "Dostumla beraber kafa dinlemek ve doğa ile iç içe olmak için geldik. Çadırımızı kurduk ve hoş bir bayram tatili geçiriyoruz. Doğa ile baş başa huzurlu bir tatil için ben çadır tatilini öneririm" ifadelerini kullandı.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

ERDEMLİ'DE ÇADIR KAPASİTESİ YÜZDE 80 DOLDU

Kamp alanı vazifelisi Evren Oyma, "Belediyemiz tarafından işletilen 2 bin dönüm arazi üzerine heyeti çadır, karavan ve günü birlik tatilcilerin geldiği kamp alanımız şu anda yüzde 80 oranında dolmuş vaziyette. Vatandaşlarımız yanlarında çadırlarını getiriyorlar ve günlüğü 45 liradan burada tatil yapmanın tadını çıkartıyorlar. Bayram dolayısıyla çok büyük bir yoğunluk ve arz var. Evvelki senelere oranla pandemi dolayısı ile çadır tatiline çok büyük alaka var. Telefonlara yetişemez olduk" dedi.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

MARMARİS’TE DE YOĞUN ALAKA

Muğla’nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi'ndeki özel kamp alanları da çadır tatili yapmak isteyenlerle doldu. Etrafı eşsiz nebat örtüsü ve ormanlarla kaplı, mavinin her tonunun bulunduğu deniz kıyısındaki özel kamp alanlarına başta üniversite talebeleri olmak üzere çocuklu aileler seçim etti. 3 metrekarelik bir çadır alanının kira fiyatının günlük 150 lira olduğu belirtildi. Metrekare artıkça maliyet çoğalırken, 450 liraya kadar fiyatlar çıkabiliyor.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

Kamp alanı firmacısı Selma Evcan, "Bayram evveli başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa ve İç Anadolu kesimlerinden yoğun rezervasyon arzı vardı. Çadırını alıp gelen de oluyor. Kurduğumuz çadırları da burada kendilerine sağlıyoruz. Çoğunluk üniversite talebesi ve çocuklu aileler oluyor. Birbirine yabancı olan bireyler kısa zamanda hoş dostluk ve arkadaşlık kuruyorlar. Çadır seçimi edenlerin çoğunluğu maliyet uygunluğu ve doğa ile baş başa izole tatil istemeleridir" dedi.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

Edirne'den 2 dostuyla tatile gelen Gaye Türk, "Bir otelde kalıp çok para vermek yerine o olanağı doğayla baş başa daha hoş biçimde tatil yapıyoruz. Hoş arkadaşlıklar oluyor. 3 gün burada kalıyorsak başka bir gün değişik şehirde tatil yapıyoruz" dedi.

Uşak'tan kız dostu ile tatile gelen Hale Soykan, "Önüm eşsiz deniz ve etrafım orman alanları ile kaplı. Çok da uygun maliyetlere hoş, izole tatil yapıyorum" diye konuştu.

Filiz Güleç ise, "İzole, doğa ile baş başa ve uygun maliyete çadır tatili çok hoş. Herkesi çadır tatili yapmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

AYVACIK’TA ÇADIR KENTLER DOLUP TAŞTI

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde de oteller tamamen dolunca tatilciler, Küçükkuyu beldesinden Assos sahillerine kadar yer alan çadır kamplara akın etti. Sahil bölgesindeki tüm çadır kampları doldu, taştı. Doğayla ve denize iç içe olan çadır kamplarında tatilciler Kurban Bayramı tatilinin tadını doyasıya çıkarırken, çadır maliyetleri 150 ile 300 TL arasında değişiyor.

Assos’ta 5 yıldır kamp alanı işleten Ayşe Coşaran, bu sene yoğun alaka olduğunu belirterek, "Tatilcilerimiz kamp alanlarımıza akın akın geliyor. Tatilcilerin seçimleri tabiatla baş başa kalmak. Kuzey Ege’mizde yeşil ile mavinin buluştuğu noktada kamp alanlarımız mevcut. 9 günlük Kurban Bayramı’ndan dolayı çadır kamplarımızın kapasitesi doldu” dedi.

Kamplarda çadır kuracak yer kalmadı

İstanbul’dan Çanakkale'ye eşiyle çadır kampı tatiline gelen Nevin Efe, “İstanbul’un kalabalığından, sıcağından, stresinden uzaklaşmak için daha doğayla iç içe, daha sakin bir yerde olmak için çadır kampını seçim ettik. Kuş ve cırcır böceklerinin sesleri arasında dinlendirici bir tatil yapacağımızı umuyoruz” diye konuştu.

Doğayla baş başa bir tatil geçirdiklerini kaydolan Nevin Efe'nin eşi Ramazan Efe, şunları söyledi:

“Ben balık yakalamayı çok beğeniyorum. Burada sabah, akşam balığımı yakalayabiliyorum. Nezih bir etraf. Şehrin hengamesinden uzak. En fazla cırcır böceği eşliğini yatabiliyoruz. Çok rahatız. Çadır yaşamı apayrı bir duygu. Doğayla baş başa kalıyorsunuz."

Balıkesir’den ailesiyle tatile gelen Ali Keçelioğlu ise, “Kısa süreli bir bayram tatilimi kamp alanında değerlendiriyorum. Burada zaman geçirmek hoş, güzelime gidiyor. Bir tarafta doğanın, bir tarafta denizin olduğu ve havanın da insanlara ilaç gibi geleceği bir yer burası” ifadelerini kullandı.

Borsada kolay harekât ve düşük komite için tıklayın