Kan donduran cinayette 'Aşkım için yaptım' savunması!

Kan donduran cinayette 'Aşkım için yaptım' savunması!

İspanya'da işlenen kan donduran cinayetin duruşması başladı. 96 yaşındaki katil, 46 yerinden bıçaklayıp öldürdüğü karısı için 'Aşk için öldürdüm' korunması yaptı. Cinayetin mahkeme salonunda…

İspanya’da iki sene evvel eşini 46 defa bıçaklayan 96 yaşındaki zanlı, ilk defa çıktığı duruşmada, "Aşk için öldürdüm. Eşim Alzheimer hastasıydı. Onu o halde görmeye katlanamadım. Öldürdüm" laflarıyla cinayeti işlediğini itiraf etti.

İspanya’nın Iznajar kentinde, 2019 senesinde eşini 46 defa bıçaklayan 96 yaşındaki zanlı iki sene sonra ilk defa egemen karşısına çıktı. Yaşlı adamın duruşmadaki ifadesi ise kan dondurdu. Zanlı işlediği vahim cinayeti,  “Eşim olmadan yaşamımın bir anlamı yoktu. Onu çok hoşlandım. Ve 61 sene süren mutlu bir konutluluğumuz vardı. Eşim Alzheimer hastasıydı. Onu o halde görmeye katlanamadım. Öldürdüm” dedi.Kan donduran cinayette Aşkım için yaptım savunması“BABAM BUNALIMA GİRDİ”

Hadise günü konutta olan çiftin kızı MJ, annesinin sıhhat gidişatının makûs olduğunu ve annesine atıştırması için yemek götürdüğü sırada babasının cinayeti işlediği bıçağı gördüğünü söyledi. Babasının bunalıma girdiğini ifade eden MJ, “Bunu annemin acı sürüklediğini görmek istemediğinden dolayı yaptığını öğreniyoruz” diye konuştu.

Öte yandan, adli tıp hekimleri, yapılan otopsi neticesinde 46 tanrı ikisinin kadının elinde tesadüfüldüğünü, bunun da kadının kendini korunmak için gayret ettiğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti. Bugün sonuçlanması beklenen mahkemede zanlının 24 seneye kadar mapus cezasına çarptırılması bekleniyor.