Kanada Başbakanı Justin Trudeau tartışmalı AstraZeneca aşısını yaptırdı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau tartışmalı AstraZeneca aşısını yaptırdı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve eşi Sophie Trudeau, kanda pıhtılaşmaya yol açtığı iddiaları sebebiyle münazaraların niyetindeki AstraZeneca aşısından yaptırdı. Aşı olurken çekilen resimlerini…

Koronavirüse derman olması beklenen ve onaylanması haberini dünyanın büyük neşeyle karşıladığı AstraZeneca aşısıyla alakalı yaşanan büyümeler bir müddettir gündemden düşmüyor. Evvel AB-İngiltere arasında aşının tedariğiyle alakalı yaşanan meseleler gündeme gelmiş daha sonra da başta Avrupa olmak üzere bir hayli ülkede AstraZeneca aşısı uygulanan şahıslarda görülen ciddi yan tesirler münazara yaratmıştı.

Kanada Başbakanı <strong>Justin Trudeau</strong> tartışmalı <strong>AstraZeneca</strong> aşısını yaptırdı

AstraZeneca aşısı Avrupa İlaç Ajansı'nın yan tesirlerini kabul etmesinden sonra bir hayli ülkenin aşı programından çıkarıldı ya da yalnızca belirli bir yaşın üzerindekilere yapılmaya başlandı.

Kanada Başbakanı <strong>Justin Trudeau</strong> tartışmalı <strong>AstraZeneca</strong> aşısını yaptırdı

Kanada Başbakanı Justin Trudeau da tıpkı Almanya Başbakanı Angela Merkel gibi AstraZeneca aşısı yaptıran dünya liderlerinin arasına katıldı. Justin Trudeau ve eşi Sophie Trudeau AstraZeneca aşısı yaptırdı ve aşı olurken çekilen resimlerini paylaşarak yurttaşlarına aşı olma çağrısı yaptı.

Sosyal medyada yaptığı paylaşımda 'Sıram geldi ve aşımı oldum, siz de aşılanmaya uygunsanız kesinlikle yaptırın' diyen başbakan kendisi de aynı aşıyı yaptıran Sağlık Bakanı Patty Hajdu'nun iletisini de paylaştı. Sağlık Bakanı Patty Hajdu yaptığı açıklamada 'En iyi aşı, kolunuzdaki aşı. Bugün AstraZeneca aşısının ilk dozunu alma sırası bendeydi.' ifadelerini kullandı.

Kanada'da kullanılmaya devam edilen AstraZeneca aşısı yalnızca 40 yaş üzeri yurttaşlara uygulanıyor.