Kandıra'da, bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçi bekleniyor

Kandıra'da, bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçi bekleniyor

Son senelerde yıldızı parlayan tatil destinasyonları arasında yer alan Kocaeli'nin Aldata ilçesinin, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde 1 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor. Aldata Turizm…

Çok sayıda mavi bayraklı plaj ile maviyle yeşilin iç içe geçtiği koyları barındıran Aldata, doğaya yakın, kalabalıklardan uzak tatil arayışında olan İstanbullular tarafından yoğun alaka görüyor.

Özellikle Kerpe, Kefken ve Cebeci gibi butik otel ve apart stili konaklama kuruluşlarının yoğunlukta olduğu destinasyonlarda rezervasyonlar, Kurban Bayramı tatili sebebiyle günler evvelinden doldu.

Aldata Turizm Derneği Başkanı Murat Güneş, Anadolu Ajansı muhabirine, bayağılaşma sürecinin başladığı 1 Temmuz'dan itibaren yoğun rezervasyon yarıyılı geçirdiklerini söyledi.

Kandırada, bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçi bekleniyor

Hafta içlerinin de geçen seneye göre daha yoğun olduğunu dile getiren Güneş, "Kurban Bayramı tatil süresi açıklanmadan günler evvel 4-5 günlük rezervasyonlar doldu. Şu an rezervasyon oranı, yüzde 100'e yakın. İlk kere bu yıl böyle bir gidişatla karşılaştık. Neredeyse bir ay evvelden yüzde 100'e yakın doluluk tutuldu." diye konuştu.

Güneş, geçen seneye göre daha yoğun bir sezon beklediklerini ifade ederek, "Geçen sene Kurban Bayramı'nda 750 bin ziyaretçi geleceğini düşünüyorduk ama 900 bin ziyaretçi ağırladık. Bu sene ziyaretçi sayısının 1 milyon olacağını düşünüyoruz." dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Amerika Birleşik Devletlerinde akılalmaz olay... Korkuyu yaşadılar!DSÖ’den Türkiye açıklaması… Tehlikesiz bayram için madde madde yöntem verdilerTaziye ziyaretinde infial yaratan anlar!

"HER BÜTÇEYE UYGUN TATİL İMKANI"

Aldata'da her bütçeye göre konaklama ihtimalinin bulunduğuna işaret eden Güneş, şöyle devam etti:

"Tatilciler 40 liraya çadırda da kalabiliyor. Bunun dışında karavan kamp yerleri var. Apart otel ve pansiyonlarda günlük maliyetler 250 ila 500 lira arası. Aynı zamanda şahıs başı 150 liradan başlayıp 400 liraya kadar çıkan oda-kahvaltılı butik oteller var. Güney seçeneklerini düşündüğümüzde Aldata yüzde 50 daha ucuz."

Konaklama kuruluşlarının özellikle Cebeci, Kerpe ve Kefken'de yoğunlaştığını anlatan Güneş, çadır kampı için Sarısu, Seyrek ve Bağırganlı bölgesinin seçim edilebileceğini kaydetti.
Güneş, ilçede mavi bayraklı 6 plaj bulunduğuna dikkati sürükleyerek, bu plajlarda fiyatsız otopark, duş ve soyunma kabini bulunduğunu, bunların yanı gizeme uygun maliyetli şezlong ve şemsiye hizmeti verildiğini söyledi.

Kandırada, bayram tatilinde 1 milyon ziyaretçi bekleniyor

"REZERVASYON İÇİN ARAYANLARIN İLK SUALİ, 'MÜSİLAJ VAR MI?' OLUYOR"

Marmara Denizi'nde görülen müsilajın, Aldata'ya arzın çoğalmasında tesirli olduğunu vurgulayan Güneş, "Bizde çok şükür müsilaj hiç yok. Marmara'da görülen müsilaj, bize arzı ciddi ölçüde artırdı. Rezervasyon için arayanların ilk sordukları sual, 'Sizde müsilaj var mı?' oluyor." ifadelerini kullandı.

Güneş, ziyaretçilerin yüzde 70'inin İstanbul'dan geldiğini, bunun yanı gizeme Ankara, Eskişehir ve Bursa'dan yoğun tatilci ağırladıklarını aktararak, tatilini Aldata'da geçirmek isteyenlere mağduriyet yaşamamaları için gelmeden evvel kesinlikle rezervasyon yaptırmalarını öneri etti.

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın