Kantinci başına bela oldu

Kantinci başına bela oldu

Nişantaşı Üniversitesi’nin kurucusu Levent Uysal, mektepteki kantin işine son verilen Volkan Koçan’ın bu gidişatı kabullenmeyip kendisini tehdit ettiğini öne sürerek savcılığa kabahat bülteninde bulundu.

Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Kurulu Başkanı ve Nişantaşı Eğitim Vakfı kurucusu Levent Uysal, iddiaya göre üniversitenin kantinini şirketi için Volkan Koçan ile uyuştu. Bir zaman sonra Volkan Koçan’ın kantin işine son verildi. İşinin sona ermesini kabullenemeyen Koçan, Uysal’a bu iş sebebiyle hasar vereceğini ve etrafı yakıp devireceğini söyleyerek tehditte bulundu. Koçan, Uysal’a karşı işlediği bu kabahat sebebiyle İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde suçlanarak ‘kaliteli tehdit’ kabahatinden ceza aldı. Duruşma Koçan’ın bu cezasını kararın açıklanmasının geri vazgeçilmesine çevirdi. Uysal, Koçan’ın ısrarla tehdit mailleri attığı iddiasıyla yine savcılığa kabahat bülteninde bulundu.

'ISRARLA TACİZ EDİYOR'

İddiaya göre Koçan, 15 Mayıs 2022 tarihinde Uysal’ı ısrarla aradı ve iletiler gönderdi. Avukatı şikâyet arzuhalinde, “Müvekkilim, ısrarla arayıp iletiler yollayan ve takip eden Volkan Koçan’ın kendisine hasar vermesinden evham etmektedir. Daha evvel tehditlerde bulunan Volkan Koçan, ısrarlı iletileriyle müvekkile psikolojik şiddet uygulamaktadır. Bu sebeple cezalandırılmasını arz ediyoruz” dedi.