Kapıkule'de Kurban Bayramı 'bereketi'! Gurbetçiler akın akın yurda geliyor

Kapıkule'de Kurban Bayramı 'bereketi'! Gurbetçiler akın akın yurda geliyor

Gerek günler kalan Kurban Bayramı tatili gerekse senelik izinlerini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerimiz akın akın yurda gelmeye devam ediyor. Kapıkule Hudut Kapısı'ndaki vasıta…

Senelik izinlerini ve Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek isteyen yurt dışında yaşayan Türklerin Kapıkule Hudut Kapısı'ndan yurda gelişleri sürüyor.

Yeni tip koronavirüs Kovid-19 sebebiyle geçen sene Türkiye'ye gelemeyen, yurt dışında yaşayan çok sayıda vatandaş, salgının tesirinin eksilmesiyle vatan özlemini gidermek için yola çıktı.

Kapıkule Hudut Kapısı'ndan yurda giriş yapan vatandaşlar, memleketlerinin yolunu yakaladı.

Kapıkule'den 1 Haziran'dan bu yana 700 bine yakın "gurbetçi" yurda giriş yaptı.

Almanya'dan memleketi Samsun'a giden Uğur Tunç, gazetecilere, sıla özlemini tamamladığı için mutlu olduğunu söyledi.

"İki yıldır gelmiyorduk, Allah bugünleri bizlere kısmet etti." diyen Tunç, "Memleketimizin ay yıldızlı bayrağını yurt dışında temsil ediyoruz ve onu burada dalgalanırken görmekten iftihar dinliyoruz. Kalbimiz çırpınıyor bayrağımızı görünce." dedi.

Hollanda'dan gelen Hakan Tekin de iznini, memleketi Aydın'da geçireceğini belirtti.

Vatanına geldiği için mutlu olduğunu ifade eden Tekin, "İnsanın buraya gelmesi ve bayrağının dalgalanışını görmek çok değişik bir şey. Yolda da buraya gelen vatandaşlarımızı görüyoruz. Herkes birbirinin olduğu yere park ediyor. Zira daha tehlikesiz oluyor orası. İki yıldır gelmiyordum, şimdi kısmet oldu." diye konuştu.

Hollanda'dan gelen Meryem Özcan da izninde Ardahan'a gideceğini belirtti.

Türkiye'ye geldiği için heyecanlı olduğunu dile getiren Özcan, "Çok hoş bir duygu. O duygu netlikle anlatılmaz, yaşamak gerekli. Kurban olurum ben vatanıma, ulusuma, bayrağıma, devletime de. İyi ki var." ifadelerini kullandı.

: İlginize Sürükleyebilir Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: İlk kabine buluşmasında güvence altına alacağızBu resim bugün çekildi... Ucu bucağı görünmüyor... Akın akın geliyorlar!Hayrettin Amca'yı kaybettik! Güle güle gazeteci çocuk...