Kapkaççıyı dövmeleri ele verdi... Böyle yakalandı

Kapkaççıyı dövmeleri ele verdi... Böyle yakalandı

Adana'da parkta oturan Gökhan Ö.’nün 15 kucağındaki cep telefonunu alıp kaçan Baran T. 18, boynundaki gül, parmaklarındaki ‘Ahmet Asaf’ yazılı hırpalamalarından tespit edilerek tutuldu.

Hadise, 6 Eylül günü saat 16.00 sıralarında Seyhan ilçesi Reşatbey Semti’nde alana geldi. Dostuyla beraber parkta oturan Gökhan Ö.’nün yanına yanaşan bir şahıs, cep telefonunu istedi. Ancak Gökhan Ö. negatif cevap verdi. Bu şahıs, Gökhan Ö.’nün kucağındaki cep telefonunu alarak kaçtı. Gökhan Ö., dostuyla beraber kuşkuluyu tutmak için peşinden koştu, ancak zaferli olamadı. Gökhan Ö.’nün ihbarı üzerine Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği takımları, kuşkulunun tutulması için çalışma başlattı.

Kapkaççıyı dövmeleri ele verdi... Böyle yakalandı


Takımlar, yaptığı araştırma neticeyi kuşkulunun, boynunda gül ve parmaklarında ‘Ahmet Asaf’ vurması olan, eş kabahatlerden kaydı bulunan Baran T. olduğuna tespit etti. Kuşkulu, adresine yapılan baskında tutuldu. Emniyete götürülen Baran T.'nin, hadiseyi tasarlamadığını, cep telefonunu görünce birden alıp kaçtığını ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Emniyetteki operasyonlarının ardından adliyeye sevk edilen Baran T., çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Kuşkulunun 700 TL karşılığında sattığı tanımlanan cep telefonu ise bulunup sahibine teslim edildi.