'Karabiber' olarak kalmak hoşuma gitmiyor

'Karabiber' olarak kalmak hoşuma gitmiyor

1994 senesinde çekilen klip yaşamını değiştirmişti...

90'lı senelerde Serdar Ortaç'ın 'Karabiberim' isimli şarkısının klibinde yer alan eski manken ve oyuncu İlknur Soydaş, dün City's Nişantaşı'nda görüntülendi. Uzun zamandır ekranlardan uzak olan Soydaş, gelen önerileri değerlendirdiğini söyledi.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Soydaş, Serdar Ortaç’in istemesi dahilinde yeni kliplerinde de oynayabileceğini belirtti: ‘Klip bana uğurlu geldi fakat sürekli 'Karabiberim' klibi ile anılmak beni azıcık sıktı. Klip sonrası bir hayli dizi ve filmde rol aldım fakat 'Karabiber' olarak kalmak güzelime gitmedi. Serdar Ortaç ile denk geldiğimiz davetlerde sürekli konuşur ve muhabbet ederiz, yeni bir klip çekerse yeniden oynarım”

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

BİR ZAMANLAR MAGAZİN DÜNYASI

Bugünün magazin ünlülerinin geçmişte nasıl göründüğünü öğreniyor musunuz. Peki ya daha onlar ortada yokken magazin sayfalarına kimlerin davetli olduğunu. Şimdi Hafta Sonu dergisi , Hürriyet arşivi ve Instagram'dan derlediğimiz resimler eşliğinde nostaljik bir yolculuğa çıkalım.

AŞKIN İLK SENELERİ

Ünlü gurme Vedat Milor, 1988 senesinde çekilmiş resmini sosyal medya hesabından bu anekdotla paylaştı

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

"Linda ile birlikteliğimizin ilk seneleri. Hayır, saçlarımın uzunluğu rock tutkusundan değşehirdi. O zamanlar Amerika’daki berberlere güvenmediğim için saçlarımı kestirmek için Türkiye seyahatlerini bekliyordum. Syosunun sebebiyle saçlarım şu anda aynı uzunlukta.." Milor'un gençlik resimlerine yorum yağdı.

AH ESKİ GÜNLER

Oyuncu Bennu Yıldırımlar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eski günleri yad etti.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol aldığı ilk oyundan bir resmini Instagram hesabından yayınlayan Yıldırımlar altına, ' 1988 den bir merhaba #tbt'si... Nesrin Kadıoğlu dostum bana bir sürpriz yaptı bu resim ile. Sizde olmayan bir resminizle karşılaşmak gerçekten neşeli. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda rol aldığım ilk reyin olan Aristofanes’in ‘Kuşlar‘ını unutmam muhtemel değil natürel. Ne de hoş müzikleri vardı.

'VAKA RESİM'

1994 senesinde Hülya Avşar, Demet Akalın, Kamil Sönmez, Özcan Deniz ve Nalan'ın da aralarında bulunduğu kadro ile İzmir Göl Gazinosu'nda sahneye çıkan Mahsun Kırmızıgül, o günlere ait bir resmi Instagram sayfasında paylaştı. Mahsun Kırmızıgül resmin altına şu anekdotu düştü:

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

"Vaka resim. Bu ceket, giydiğim kırmızı ceketten sonra en göz akdikeni ceketim. Şu asalete bakın. Juventus forması mı? Perde mi? Beşiktaş forması mı? Zebra mı? Bende öğrenmiyorum. Bildiğim tek şey var. Bunu diken modacı bu ceket çok konuşulacak demişti. Adam haklı çıktı. Hülya Avşar, Al Pacino’nun yerli versiyonu hanıma ağa sanki. Özcan boynundaki fular ile benden beter. Demet Akalın’ın en gariban olduğu yarıyıllar. Bu kadro ile İzmir Göl gazinosunda bir sezon birlikte sahneye çıktık. İnanın sahneye çıkmayı , müzik yapmayı özledim. "

Yer: Taksim Belediye Gazinosu

Bir yarıyıla damga vuran, şimdilerde ise rol aldığı dizilerle isminden söz ettiren oyuncu Işıl Yücesoy, seneler evvelsine ait resmi sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştı. 

Yücesoy resmin altına "Taksim Belediye Gazinosu'nun bahçesi. Taksim Parkı'nın içinde çok tarihi çok hoş bir binaydı. Sahnesi dekoru aynı tarihi yansıtıyordu. Kimler geçmedi o sahneden... Bir sürü şey gibi o da devrildi gitti... Ama hatıraları yaşıyor vicdanlarımızda hala." anekdotunu düştü.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor  

ÖLÜRSEM CAN VEREYİM

Cüneyt Arkın, Türkan Şoray ile resmini Instagram sayfasında paylaştı. Arkın, bir de anısını kaleme aldı...

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

"Türkan'la ilk filmime sürüklerken “Sakın gözlerine bakma ölürsün” dediler. Kim gencecik yaşta can vermek ister ki? Karşılıklı ilk sahnemizde bu sözü çıkaramıyorum usumdan. Kulaklarına, alnına, çenesine filan bakıyordum hep repliklerimi söylerken. Türkan ahlaktan susuyor ama ben bir cinsli istenen oyunculuğu veremiyordum. Sonunda “Ölürsem can vereyim” diye isyan ettim ve baktım gözlerine. Gözler göz değil gözistandı, memleket türküsüydü. Türkan o kadar alçakgönüllüdür ki, çocuk gibi küsür, çocuk gibi sevinir. Çok büyük aşk filmleri çektik beraber. Genç bayanlar, delikanlılar özel yaşamlarında bizim gibi sevip, bizim gibi aşık oluyorlardı.."

SEZİN'İM VE ANNESİ MUHSİNE

Mehmet Ali Erbil, ilk eşi ve kızı Sezin Erbil ile seneler evvel çekilen resmini "Sezinim ve annesi Muhsine" anekdotu ile Instagram'da paylaştı.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

YAKIŞIKLIYI TANIDINIZ MI?

Türk sinemasının ünlü ismi Filiz Akın, sosyal medya hesabından seneler evvel çekilmiş bir resim paylaşıp, takipçilerine "Bu resimdeki seneler evvel "Geçmiş Bahar Mimozaları" dizisinde oğlumu oynayan gözlüklü yakışıklıyı tanıdınız mı" diye sordu...

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Filiz Akın'ın takipçilerinin çoğu, ufak oyuncunun Mehmet Günsür olduğunu hemen bildi.

SENELERİ SORMAYIN

Fatih Ürek, seneler evvel çekilen resmini Instagram'da paylaştı.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Ürek, siyah-beyaz resmin altına 'Seneleri sormayın... sol baştan Erkan Can, Özer Tunca, Tevfik Bolulu ve ben...' anekdotunu düştü.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Kadir İnanır, 1979’da İstanbul’a gelen ve ‘Haydarpaşa’nın gelini’ olarak lanse edilen, bir hayli filmde rol alan Christina Haydar ve kocasıyla beraber.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Nükhet Duru ile Doğan Canku, gazinodaki kulis odasında yemek yiyorlar. Duru ile Canku kısa süren bir de aşk yaşamışlardı 1978.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

‘Orta Şarkın Altın Bülbülü’ lakaplı Neşe Karaböcek, Orhan Gencebay ile Yaşar Kekeva’nın sahibi olduğu Kervan Plak’tan çıkan LP’si çok satınca altın plakla mükâfatlandırıldı.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Türk komedi dünyasının üç ünlü komedyeni ile bir ünlü sunucusu aynı kutlamada toplanınca, ortaya bu tarihi resim çıktı.1970’lerin sonu.

Karabiber olarak kalmak hoşuma gitmiyor

Hülya Koçyiğit’in kız kardeşi Nilüfer Koçyiğit, iki Tanju arasında kalınca hemen bir dilek yakaladı 1975.