'Karagümrük çetesi'ne şafak baskını! 'Gözaltı sayısı artabilir'

'Karagümrük çetesi'ne şafak baskını! 'Gözaltı sayısı artabilir'

Son dakika haberine göre, İstanbul merkezli 4 şehirde, kamuoyunda "Karagümrük çetesi" olarak öğrenilen kabahat teşkilatına müteveccih harekât başlatıldı. Bazı kuşkuluların nezaretine alındığı…

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü takımları, kamuoyunda 'Nuriş Kardeşler' ya da 'Ergin Kardeşler' olarak öğrenilen, liderliğini cezaevinde bulunan Nuri Ergin'in yaptığı kabahat teşkilatına İstanbul merkezli 4 şehirde harekât tertip etti.

Nuri Ergin'in de aralarında bulunduğu 27 şahıs hakkında tutma kararının çıkarılmasının ardından daha evvel yapılan teknik ve fiziki takip ile tanımlanan 53 adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı. Özel harekat polislerinin de destek verdiği işlemde çok rakamda kuşkulu nezaretine alındı.

Karagümrük çetesine şafak baskını Gözaltı sayısı artabilir

'Karagümrük Çetesi' elebaşı 'Nuriş' lakaplı Nuri Ergin Resim: Arşiv

BAHÇELİEVLER'DE BİR KONUTA BASKIN

Polisin baskın yaptığı adreslerden biri de, Bahçelievler Siyavuspaşa Semti Esenler Sokak'ta bulunan 5 katlı bir binanın giriş katındaki daire oldu. Caddeye gelen polis ekipleri etraf güvenliği aldıktan sonra daireye girdi. Konuta tertip edilen işlemde 1 şahıs nezaretine alınırken, bir vakit arama yapıldı.

Nezaretine alınan şahıslar denetlenmek üzere emniyete götürüldü.