Karantina kurallarıyla dalga geçti, anında sınır dışı edildi!

Karantina kurallarıyla dalga geçti, anında sınır dışı edildi!

Avustralya’da Kovid-19 karantina kaideleriyle alay eden köşe yazarı Katie Hopkins hudut dışı edildi. Hopkins'in Instagram'a gönderdiği videoyu 200 bine yakın birey izlemişti.

Avustralya’da yeni tip koronavirüs Kovid-19 salgını sebebiyle uygulanan karantinayı ihlal edeceğini söyleyen fazla sağcı İngiliz köşe yazar Katie Hopkins hudut dışı edildi.

Hopkins, Instagram'dan paylaştığı videoda, zorunlu karantina sürecinin devam ettiği otel odasına yemek getiren vazifelileri "maskesiz ve üryan bir biçimde karşılayacağını" belirtmesi üzerine ülkeden sevk edildi.

İçişleri Bakanı Karen Andrews, Hopkins’in karantina kaideleriyle dalga geçmesinin "vahim" olduğunu belirterek ülkeyi terk etmesi için lüzumlu tertip etmeleri yaptıklarını bildirdi.

Karantina kurallarıyla dalga geçti, anında sınır dışı edildi

Değişik yandan, vizesi iptal edilen Hopkins’in bugün Sydney Havalimanından ülkeyi terk ettiği bildirildi.

Bir televizyon programında yer almak için Avustralya’ya giden Hopkins, Sydney’de bir otelde 14 günlük karantinaydı.

Müslüman ve muhacir karşıtı yorumları ile gündeme gelen Hopkins, salgın süresince uygulanan karantina tedbirlerini “insanlık tarihinin en büyük kandırmacası” olarak nitelemişti.

Avustralya’nın en büyük şehirlerinden Sydney ve Melbourne’da, virüsün Delta varyantı hadiselerindeki çoğalış sebebiyle karantina tedbirleri uygulanıyor. Hadise rakamlarında çoğalışın sürdüğü ülkede, yurt dışından gelenler otellerde zorunlu karantina altına alınıyor.

Karantinada kalan şahıslardan yemek servisi yapan vazifelilerle surat surata gelmemeleri için servis yapıldıktan 30 saniye sonra kapılarını açmaları ve maske takmaları isteniyor.

: İlginize Sürükleyebilir Dünyanın gözü bu ziyarette: Çifte bayram yaşayacağız'Hadise rakamı çoğalıyor' deyip uyardı! Sağlık Bakanı Koca'dan bayram açıklamasıBir anlık düşüncelilik! Trajedi geliyorum dedi