Karate antrenörüyle ilgili iğrenç iddia! Milli sporcudan şok ifade

Karate antrenörüyle ilgili iğrenç iddia! Milli sporcudan şok ifade

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu 4 genç kız, karate antrenörü Mustafa S.'nin kendilerine tacizde bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. Taciz iddiasıyla şikayetçi olan ulusal…

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Z.R.İ. 18, E.N.K. 19, A.S. 24 ve E.D. 18 karate antrenörü Mustafa S. tarafından tacize uğradıkları iddiasıyla 10 Mayıs günü polise şikayette bulundu. Aralarında ulusal sporcuların da bulunduğu 4 sporcunun şikayeti üzerine Mustafa S. gözaltına alındı. Emniyetteki operasyonların ardından adliyeye skonutk edilen Mustafa S. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi iddialar üzerine antrenörün iş akdini feshetti.

3 YIL ÖNCE DE DARBETMİŞ

Ulusal sporcu E.D.'nin verdiği ifadede taciz olayı öncesinde darbedildiğini anlatarak, "Bu olaydan yaklaşık 3 yıl önce Hendek'te bir müsabakada yenildiğimiz için antrenör M.S. salonun dışında bize dayak attı. Ancak bu olayla şehirgşehri ne ben ne de arkadaşım E.N.K. şikayetçi olmamıştık. Yeni Sakarya Atatürk Stadı’ndaki antrenman salonuna gitmekteydik. 18 Nisan gece yarısı antrenman bitti. Mustafa S. öğretmen herkesi salondan çıkardı, beni söze yakaladı ve ışıkları kapattı. Ben salondan çıkmak isterken benim önce belime daha sonra da sağ göğsüme 2 kez dokundu. Yanlışlıkla olduğunu düşündüğüm için tepki vermedim ve arkadaşım Z.'nin ailesi tarafından konuta bırakıldım" dedi.

'OTOMOBİLDE TACİZ ETTİ'

Akşam antrenmanına gitmek için vasıta bulamadığı ve bu nedenle antrenörüne bşehirgi verip, yarkasım istediğini anlatan E.D., "Konutum uzak olduğu için arkadaşlarımın ailelerinin araçlarıyla gidip geliyordum. Ulusal sporcu olduğum için haftada en az 2 kez antrenmana gitmem gerekiyor. Sokağa çıkma yasağı nedeniyle vasıta bulamadım, bu yüzden Mustafa S. öğretmenimi arayıp gidişatı anlattım. O da bana 'Konum at ben seni alırım' dedi. 21 Nisan günü akşam mavi renkli aracıyla gelip beni aldı, arka koltuğa oturdum ve bana ön koltuğa oturmamı söyledi ve ısrar etti. Birlikte stada giderken benim sağ bacağımı okşamak suretiyle tacizde bulundu. Kendimi geri çekince yapmamaya başladı" diye konuştu.

'AYNI ODADA KALDIĞI 10 YAŞINDAKİ KIZ BİR DAHA ANTERNMANA GELMEDİ'

E.D. ifadesinin devamında Mustafa S.'nin öbür sporcuları da taciz ettiğini belirterek şöyle konuştu:
"Mustafa S. öğretmen yine benim gibi öğrenci olan A.S., R.K., E.N.K., B.D., İ.Y., Z.R.İ., B.Ş. ve G.H.'ye de gerek elle gerek sözle gerekse mesajla tacizde bulunduğunu bşehriyorum. Ayrıca yine 2019 yılında Gaziantep şehrinde yapılan Türkiye Şampiyonası'nda 10 yaşında R.T. isimli kızla aynı odada kaldığını ve R.T.'nin o tarihten sonra bir daha antrenmanlara gelmediğini kulüpte konuşulurken duydum."