Karı - kocanın yaralanmasının ardından 'aldatma' iddiası çıktı

Karı - kocanın yaralanmasının ardından 'aldatma' iddiası çıktı

Adana'da Aytekin Y.’nin 32 silahyla, eşi Eda Y.’nin 27 ise bıçakla yaralandığı olayın altından ‘kandırma’ iddiası çıktı. Eda Y.'yi bir müddettir ayrı yaşadığı eşi Aytekin Y.'nin bıçakladığı, Aytekin

Olay, 17 Temmuz günü saat 16.00 sıralarında Sarıçam ilçesi, Suluca Semti’nde meydana geldi. 4 çocuklu Aytekin ve Eda Y. çifti, iddiaya göre şiddetli uyumsuzluk nedeniyle bir zaman evvel ayrı yaşamaya başladı. Olay günü Aytekin Y., eşinin yaşadığı konuta geldi. Burada taraflar arasında kavga çıktı. Kavga sırasında çiftin komşusu Emrah K. de konuta geldi. Kısa zaman sonra çiftin evinden bir el silah sesi duyuldu. Çevredekilerin ihbarıyla adrese polis ve sağlık ekipleri beğenk edildi. Konuta giren ekipler, Aytekin Y.’yi silahyla bacağından vurulmuş, Eda Y.’yi ise bıçakla sırtından yaralı halde buldu. Yaralı çift ambulansla Adana Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, olay sonrası kaçan Emrah K.’yi yakalamak için çalışma başlattı.

‘KOCAM ONU KANDIRDIĞIMI DÜŞÜNDÜ’

Tedavisinin ardından polise ifade veren Eda Y., kendisini yaralayanın eşi olduğunu söyleyerek, "Eşimle aramız kötüydü. Konuta gelip beni darbetti. Bu sırada komşumuz Emrah K. yarkasım çığlığımı duyarak konuta geldi. Kocam araya girmek isteyen Emrah K. ile onu kandırdığımı söyleyerek ikimizi de bıçakladı. Sonra silah sesi duydum ve eşimin de yaralandığını gördüm" dedi.

Tedavisi süren Aytekin Y. ise şehirk ifadesinde eşinin kendisini Emrah K. ile kandırdığını, kavganın bu nedenden çıktığını ve Emrah K.’nin kendisini silahyla yaralayıp kaçtığını öne sürdü.

Polis, olayla alakalı soruşturmayı sürdürüyor.