Karina'yı canice öldürmüştü! İşte cezası... Hakimden haber olmamasını istedi

Karina'yı canice öldürmüştü! İşte cezası... Hakimden haber olmamasını istedi

Antalya'da yalnız yaşadığı evinde ölü bulunan Ukrayna asıllı Türk yurttaşı Karina Demchenko'nun 40, sevgilisi Erhan Razı 40 tarafından boğularak öldürülmüştü. Erhan Razı 41, indirimsiz ömür…

Hadise, geçen sene 14 Aralık günü akşam saatlerinde, Muratpaşa ilçesi Fener Semti, 1988 Sokak'ta 3 katlı apartmanın birinci katında alana geldi. Takribî 3 yıldır Antalya'da yaşayan Ukrayna asıllı Türk yurttaşı Karina Demchenko'dan uzun vakit haber alamayan ailesi, Afrika'da yaşayan dostunu aradı. Demchenko'nun dostu ise Antalya'da yaşayan yakınını arayıp, dayanak istedi. Antalya'da yaşayan aile yakını da Demchenko'ya erişemeyince gidişatı sağlık ve polis ekiplerine bildirdi.

Konuta polis ve sağlık takımları sevk edildi. Konuta giren takımlar, Karina Demchenko'yu yerde hareketsiz uyurken buldu. Sağlık takımlarının hakimiyetinde Demchenko'nun yaşamını kaybettiği tanımlandı. Polisin konutta yaptığı tahlilde, klimanın soğuğa ayarlı biçimde çalıştığı tespit edildi. 10 gün evvel yaşamını kaybettiği değerlendirilen Karina Demchenko'nun cansız vücudu, morga kaldırıldı.

BOĞARAK ÖLDÜRMÜŞ

Hadiseyle alakalı geniş çaplı araştırma başlatan polis, Karina Demchenko'nun cezaevinden izinli çıkan sevgilisi Erhan Razı tarafından boğularak öldürüldüğünü tespit etti. Harekâtla gözaltına alınan Razı, savcıya verdiği ifadede, "Çalışmıyordum. Karina bana 20 ve 30 TL olmak üzere toplamda 50 TL harçlık vermişti. Hadise günü evinde sohbet ederken para karşılığı fuhuş yaptığını, bana verdiği 50 TL'yi de fuhuştan kazandığını söyledi. Sonrasında benden fuhuş yaparken kendisini gözetmemi istedi. Bunun üzerini öfkelendim. Boğazını sıkarak Karina'yı öldürdüm. Daha sonra suratını görmemek için paket bandıyla suratını kapattım" dedi. Razı, ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi barış ceza dominantlığınca hapsedildi.

: İlginize Sürükleyebilir Erdoğan: Din kisvesi altında bu halkı sömürenlere prim vermeyeceğizİki şahsı kafeste beslemişler... Çete çökertilince ortaya çıktıİşte en talihsiz yaş grubu!

CİNAYETİ YALANLADI

Antalya 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen karar mahkemesine maznun SEGBİS ile katılırken, baro tarafından soyulan maznun avukatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı vekili salonda hazır bulundu. Soruşturma safhasında kabahatini kabul eden Erhan Razı, duruşmada tüm yargılamaları yalanladı. Son mahkemede, hadiseden sonra polislerin kendisine makûs muamelede bulunduğunu ve bu sebeple kabahati kabullenmek zorunda kaldığını ifade eden Erhan Razı, cinayeti netlikle işlemediğini söyledi.

HEKİME BASKI İDDİASI

Hadise günü polis merkezinden sağlık hakimiyetine giderken vurulduğunu ve polislerin kadın hekime, 'Bu, kadın cinayeti işledi. Sağlam raporu ver' biçiminde laflar söylediğini ileri süren Erhan Razı, “2018 senesinden evvel işlediğim tüm kabahatleri kabul ediyorum. Ancak, 2018 senesinden sonra kabahat işlemedim. İşlemiş olsam onu da söylerim" dedi. Son lafı sorulan Erhan Razı, netlikle cinayet işlemediğini ifade ederek, salıverilmesini arz etti. Duruşma kurulu maznunu, 'isteyerek insan öldürmek' kabahatinden indirimsiz ömür boyu mapusa mahkum etti.

'ÇOCUĞUM ÇIKAN HABERLERDEN ETKİLENİYOR'

Kararın açıklanmanın ardından laf alan Erhan Razı, medyada hakkında çıkan haberleri 13 yaşındaki çocuğunun okuduğunu ve etkilendiğini belirterek, duruşma başkanından haberinin yapılmamasını ve hakkında çıkan haberlerin silinmesini istedi. Duruşma başkanı, mevzunun yerinin burası olmadığını ifade ederek, bu mevzuda legal teşebbüslerde bulunabileceğini söyledi.