'Karlos' isimli köpek tacizciyi böyle yakaladı

'Karlos' isimli köpek tacizciyi böyle yakaladı

Bursa'da, yaya olarak evine giderken arttan gelen iki birey tarafından ağzı kapatılıp ormanlık alana götürülerek cinsel hamle teşebbüsünde bulunulan F.D. 39 isimli bayan esnaf tarafından kurtarıldı.…

Hadise, dün merkez Yıldırım ilçesi, Cesurlar Semti Otosansit mevkiinde alana geldi. Evine doğru yürüyen F.D.’nin arttan gelen M.A.A. ve yanındaki kimliği meçhul birey, aniden kadının ağzını kapatıp, çekerek ormanlık alana götürdü. Kuşkulular, F.D.’ye cinsel hamlede bulunmaya kalktı. Bu sırada F.D.’nin çığlıklarını dinleyen bölge esnafı, desteğe koştu. Esnafın geldiğini gören kuşkulular, koşarak kaçmaya başladı. Esnaftan kimileri F.D.’ye dayanak ederken, öbürleri ise kuşkuluların peşine düştü. Kuşkululardan M.A.A. bir dükkanına girmeye çalıştı. Bu sırada esnafın baktığı cadde köpeği ‘Karlos’ kuşkuluyu bacağından ısırdı. Yere düşen M.A.A., esnaf tarafını tutuldu. Esnafın tesirsiz hale getirdiği kuşkulu, gelen polis ekipleri tarafından teslim alındı.


Karlos isimli köpek tacizciyi böyle yakaladı

POLİS LİNÇTEN KURTARDI

Yıldırım Emniyet Müdürlüğü ile Yıldırım Kabahat İhtiyata ve Soruşturma Ofis Amirliği takımları, kalabalık tarafından linç edilmek istenen M.A.A.’yı kurtardı. Yaralanan M.A.A., Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan rehabilitasyonunun ardından nezaretine alındı. Kaçan değişik kuşkulunun tutulması için çalışma başlatıldı.

Gelen sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapılan ve yorgun olduğu görülen F.D. ise ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.


Karlos isimli köpek tacizciyi böyle yakaladı

‘KÖPEK BACAĞINI ISIRINCA YAKALADIK’

F.D.’nin desteğine koşan esnaftan Veysi Solmaz o anları anlattı. Ormandan çığlık sesi dinlediklerini belirten Solmaz, şunları söyledi:

"Ormanın içinden çığlık sesi geldi. Biz de o tarafa doğru koştuk sonra birinin kadının üzerine çullandığını gördük. Bizi görünce kaçtı. Bayanı tanımıyormuş. Bayan, konuta gitmek için üst sokağı kullanmak istemiş. O sırada arkadan 2 birey gelip ormana götürüyorlar. Ötekiyi peşinden gitmiş ama bayana değemeden bizi görünce kaçtı. Biz kuşkuluyu ormandan buraya kadar kovaladık. Değişik kuşkulu da biz kovalayınca 'Karlos' adlı bir köpeğimiz var. Köpeğimiz kuşkulunun bacağından ısırdı biz de o sayede tutabildik zati. İş yerine girdi. Onu orada yakaladık, kafasını duvara vurmuş, tutunca da hemen tesirsiz hale getirdik.”

‘GİDİŞATI HİÇ İYİ DEĞİLDİ’

Solmaz F.D.’yi gördüklerinde sıhhat vaziyetinin hiç iyi olmadığını dile getirerek, “Dostum ilk gördüğünde 'öldü' dedi. Ben ne olduğunu kavramaya çalıştım, baktım biri kadının üzerine çullanmış. Hemen kovaladım zati o da kaçtı. Sonra köpek ayağını ısırmış, köpek ısırınca da taşlık yolda düşüş sonra da dükkanına sığınmış" dedi.