Kars'ta yoğun kar! 2 öğretmen mahsur kaldı, ekipler seferber oldu

Kars'ta yoğun kar! 2 öğretmen mahsur kaldı, ekipler seferber oldu

Kars'ta yoğun kar yağışı ve tipi sebebiyle yol kapanınca misyon yaptıkları Güdeli köyünde mahsur kalan 2 kadın hoca Şehir Özel Yöneti takımları tarafından kurtarıldı. Hocalar özel vasıtaları ile yolu

Kars'a 19 km uzaklıktaki Güdeli köyünde bulunan ilkokulda misyon yapan 2 hoca, tesirli olan kar yağışı sebebiyle eğitime ara verilince özel vasıtalarıyla oturdukları kent merkezine gitmek için yola çıktı  Ancak yolun kapandığını gören hocalar köye geri döndü, telefonla Şehir Özel Yöneti Genel Sekreterliği'ni arayarak takviye istedi. Hocaların takviye çağrısı üzerine takımlar yola çıktı. Takımlar 2 saatlik çalışmanın ardından yolu açarak köye erişti. Hocalar, iş aygıtının artta konutlarına giderken, kent merkezinde bulunan yurttaşlar da köye geldi. İki hoca, karla gayret takımlarına teşekkür etti.

Karsta yoğun kar 2 öğretmen mahsur kaldı, ekipler seferber oldu

Güdeli köyü soğukkanlılarından Oktay Metin, "Köyün yolu kar ve tipi nedeniyle kapandı, greyder ve kepçe gelerek yolumuzu açtı. Biz köyümüze kazançken hocalar da Kars'a gitti. Allah devletimize zeval vermesin" diye konuştu.

Bu arada, bölgede kar yağışı ve tipinin tesirli olması sebebiyle Kars-Iğdır karayolunda bir taşıt kayarak yol kenarına savruldu. İhbar üzerine bölgede bulunan yurttaşlar trafik takımları taşıtı iteleyerek yola çıkarttı.

Karsta yoğun kar 2 öğretmen mahsur kaldı, ekipler seferber oldu