Kasaturalı Afgan çeteye baskın

Kasaturalı Afgan çeteye baskın

Afgan çete, İtalya’ya götürme taahhüdüyle Pakistan ve Bangladeşli 7 kişiyi Bayrampaşa’daki Abdi İpekçi Caddesi’ndeki bir konuta götürdü. İtalya’ya gitme hayaliyle konuta giren 7 kişi bir anda çetenin

Cep telefonları ve paraları alınan 7 kişinin aileleri aranarak kişi başı 2 ile 3 bin Euro arası fidye istendi. Görüntüler cep telefonuyla ailelerine gönderilerek, fidye verilmediği takdirde öldürülecekleri söylendi. Kaçırılan bir kişinin arkadaşı polisi aradı. Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri önceki gün konutu belirleyerek baskın tertip etti. Polis, 7 kişiyi kurtardı. Afgan çete azaları A.K., İ.A., S.C., A.H. ve M.Ş. de nezaretine alındı. Evdeki aramada, kurusıkıdan bozma ruhsatsız 2 silah, 3 kasatura, 2 bıçak ve gaspedilen 3 cep telefonu ele geçti. Nezaretine alınan 5 Afgan, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘gasp-yağma’ ve ‘6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na muhalefet’deri adliyeye skonutk edildi.

BAŞAKŞEHİR’DE 28 AFGAN

Öte yandan İstanbul Muhacir Kaçakçılığıyla Çaba ve Sınır Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri, önceki gün Başakşehir’de durdurdukları minibüsün içinde 10’u çocuk toplam 28 Afgan yakaladı. Sınırı geçme karşılığında kişi başı 5 bin dolar alan 2 insan kaçakçısı yakalandı.