'Kasırga' operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli adliyede

'Kasırga' operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli adliyede

Antalya'nın Finike ve Kumluca ilçelerinde, 350 jandarma personelinin katılımıyla tertip edilen 'Kasırga' işleminde nezaretine alınan 22 kuşkulu adliyeye beğenk edildi.

Finike Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Şehir Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Finike İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, Finike ve Kumluca ilçelerinde 28 kuşkulunun konut ve iş yerlerine işlem tertip edildi. 350 jandarma personelinin katıldığı 'Kasırga' işleminde 28 kuşkuludan 26'sı yakalanarak, nezaretine alındı, 2 kuşkulunun ise yakalanması için çalışma başlatıldı. Kuşkuluların konut ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise 50 gram eroin, 70 gram metamfetamin, 60 gram hibrit kenevir tohumu, 32 uyuşturucu hap, 20 kullanımlık LSD A4 uyuşturucu madde ele geçirildi.

Kasırga operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheli adliyede


Kuşkululardan M.İ.'nin mağdurları Finike sahilinde bulunan dükkanında A.K., B.B. ve M.C.İ. ile güçle alıkoyarak darbettiği, cep telefonlarını izinsiz olarak inceleyerek ele geçirdiği ve bilgileri sosyal medya hesaplarında paylaştığı, alıkonulan mağdurları darbederek güçle bono imza attırdığı tespit edildi. Bu kapsamda yapılan aramalarda ise 4 cep telefonu, pompalı av tüfeği, balta, beyzbol sopası, çok rakamda bono ve boş imza attırılmış kmatem ele geçirildi. M.İ.'nin dükkanında yapılan aramada ise FETÖ/PDY elebaşı Fethullah Gülen'e ait CD'ler ele geçirildi.

KUŞKULULARDAN 22'Sİ ADLİYEDE

Haklarında 'uyuşturucu madde ticareti' kabahatinden operasyon başlatılan kuşkululardan 22'si bu sabah erken saatte jandarmanın yoğun tehlikesizk tedbirleri altında adliyeye beğenk edildi. 'Kabahat teşkilatı kurma', 'yağma' ve 'dolandırıcılık' kabahatlerinden operasyon başlatılan M.İ., A.K., B.B. ve M.C.İ.'nin ise harekâtlarının devam ettiği bilindi. Kuşkululardan M.İ. hakkında ayrıca 'FETÖ/PDY terör örgütü azalığı' kabahatinden de operasyon başlatıldığı kaydedildi.