Kastamonu'da yangın paniği! 4 ev alevlere teslim oldu

Kastamonu'da yangın paniği! 4 ev alevlere teslim oldu

Kastamonu merkezde 2 katlı ahşap konutta çıkan yangın, bitişikteki konutlara da atladı. 4 konutun küle döndüğü yangında 2 konutta ise büyük çapta zarar alana geldi. Yangın, itfaiye takımlarının…

Ahşap 2 katlı konutta henüz tanımlanamayan sebeple çıkan yangın kısa vakitte gelişti. İhbar üzerine hadise yerine çok rakamda itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Rüzgarın tesiriyle alevler bitişikteki konutlara da atladı.
Kastamonuda yangın paniği 4 ev alevlere teslim oldu
Mahallede fobiye neden olan yangına Kastamonu Belediyesi itfaiye takımları müdahale etti. Takımların yoğun mücadeleleri neticeyi yangın hakimiyet altına alındı. Yangında yaralanan olmazken 4 konut tamamen küle döndü, 2 konut ise büyük çapta hasar oluştu.

İtfaiye takımları, yangının çıkış nedenini incelemek için çalışma başlattı.
Kastamonuda yangın paniği 4 ev alevlere teslim oldu
VALİ AVNİ ÇAKIR HADİSE YERİNE GELDİ

Çakır, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının çıkış sebebinin henüz öğrenilmediğini söyledi.

Yangında 4 konutun hasar gördüğünü aktaran Çakır, "3 konut tamamen, bir konut kısmen yandı. Yangında çok şükür rastgele bir can kaybı mevzubahisi değil. Yangın yurttaşımızın devamlı oturmadığı fakat küçükbaş hayvanlarını beslediği yapıda alana geldi. Bitişik tertip olan öbür konuta da atladı." dedi.

Takımların yangına süratli bir biçimde müdahale ettiğini kaydolan Çakır, "Dostlarımız seri bir biçimde müdahale ettiler. Yangında hasar gören konutlardan yalnızca birinde devamlı seans var. Kendisiyle görüşme yaptık. Şu an için çocuklarının yanına geçecek ama biz de AFAD ve Sosyal Takviyeleşme Dayanışma Vakfı olarak ikametgahıyla alakalı meseleyi çözeceğiz." diye konuştu.