Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

Her ne kadar tahta geçmelerine daha çok da kısa sayılmayacak bir zaman olsa da Prens William ile eşi Cambridge Düşesi Catherine Middleton, "kral ve konsort kraliçe" olmaya her geçen gün azıcık daha fazla

ORTAK BİR İSTİKAMETE BAKIYORLAR
21 Haziran'da 40 yaşına giren Prens William ile eşi Kate Middleton'ın, ilk yan yana resmi portresi ortaya çıktı. William ile Kate'in, beraber göründükleri bu ilk tabloları, ressam Jamie Coreth'in elinden çıktı. Çift tabloda, samimi bir biçimde ortak bir istikamete bakarken görülüyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

2020 SENESİNDE GİYDİĞİ ELBİSE
Tabloda Kate Middleton, eşiyle beraber 2020 senesinde eşi Prens William ile çıktığı Dublin turunda giydiği yeşil elbiseyi giyiyor. William'ın kravatının renginin de eşinin pırıltılı giysisiyle geçimi dikkat çekici. Tabloda Middleton'ın kocaman bir broş taktığı da görüldü.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi Middleton, söz konusu yeşil elbiseyi 2020 senesinde Dublin ziyaretinde giymişti.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

KRALİÇE 2. ELIZABETH'İN BROŞU
Tablo ile alakalı bir başka detay da Kate'in göğsünde resmedilen broş. Bu incili broş Kraliçe 2. Elizabeth'e ait. Kraliçe, katıldığı aktifliklerde sık sık bu broşu kullanıyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

MÜZEYİ ZİYARET ETTİLER
Kate Middleton ile Prens William'ın bu ilk ortak resmi portresi, Cambridge Üniversitesi'ne bağlı Fitzwililam Müzesi tarafından gün suratına çıkarıldı. Çift, bugün müzeyi ziyaret etti. Bu tablo da onların ziyareti gururuna Kate ile William'ın beğenisine sunuldu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

DOĞUM GÜNÜ POZLARI ÇOK KONUŞULDU
Kate Middleton bu senenin ocak ayında 40 yaşını kutlamak için çekilen özel resimleriyle de gündeme gelmişti. Onun, hayranlarnın alışkın olmadığı bu pozları da günlerce konuşulmuştu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

YENİ YAŞI İÇİN ÜNLÜ FOTOĞRAFÇIYA POZ VERDİ
Prens William ile konutlu olan üç çocuk annesi Cambridge Düşesi Catherine, ünlülerin fotoğrafçısı olarak öğrenilen Paolo Roversi'nin nesneli karşısına geçti ve hayranlarının hiç alışkın olmadığı pozlar verdi. İşte Middleton'ın 40 yaşı için özel olarak verdiği bu pozlar da hayranları arasında yoğun bir müzakereye neden oldu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

HOLLYWOOD POZU
Kate Middleton'ın, doğum günü pozları içinde en çok konuşulanı, tek omuzlu kırmızı bir elbiseyle nesnel karşısına geçtiği oldu. Çok sevdiği ve gelinliğinde de imzası olan kırmızı Alexander McQueen elbisesi içinde verdiği o poz "Hollywood stili" olarak nitelendirildi. Bazı bireyler bu görüntüyü "bütün bir Hollywood yıldızına yakışır cinsten" diye nitelendirdi. Bu pozu sevmeyenler de "Hollywood" konusunda öbürleriyle hemfikirdi ancak onlara göre Kate o karede "yıldızcık" gibi başka bir deyişle Hollywood'da şöhret arayan bir oyuncu adayı gibi görünüyordu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

DIANA'NIN TAKILARI DİKKAT ÇEKTİ
Middleton'ın, yeniden Alexander McQueen için Sarah Burton'ın tasarladığı beyaz elbise giydiği poz da çok konuşuldu. Siyah- beyaz bu resimde Kate Middleton'ın parmağındaki konutluluk yüzüğü ile uçuşan saçlarının arasından görünen küpeleri dikkat çekti. Bu takıların her ikisi de Prens William'ın annesi Prenses Diana tarafından kullanılmıştı. Middleton'ın, basına servis edilen öteki siyah- beyaz pozunda da yeniden beyaz bir elbise giydiği görülüyor. İşte özellikle de bu iki pozda Middleton, hayranları tarafından bütün bir kraliçeye benzetildi. Hatta bu pozların Kate ile William'ın yakında tahtı devralacağının göstergesi olduğunu savunanlar da oldu.

FOTOĞRAFÇIYI DA KENDİSİ SEÇTİ: Middleton'ı görüntüleyen Paolo Roversi, bugüne kadar ünlü Pirelli takvimi olmak üzere bir hayli moda markası için çekimler yaptı. Roversi; Rihanna, Amme Watson, Claire Foy, Kristen Stewart gibi ünlülerle yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Middleton'ın Roversi'yi, resimcilik stilini çok sevdiği için seçtiği de İngiliz basınında yer alan haberler arasında. Middleton'ın bu üç pozunun 2021'in Kasım ayında Kew Gardens'ta çekildiği belirtiliyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

NİSAN 2022'DE KONUTLULUKTA 10 SENEYİ GERİDE VAZGEÇTİLER
Kate Middleton ile Prens William, 29 Nisan 2022'de konutluluklarında 10 seneyi de geride vazgeçtiler. Birer üniversite öğrencisiyle çıktıkları yolculuğu, ülkelerinin geleceğini ellerinde yakalayan üç çocuklu bir çift olarak sürdürüyorlar. Gelin onların aşkını, başlangıçtan bugüne bir anımsayalım.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

SIRADAN BİR AİLENİN KIZI OLARAK DÜNYAYA GELMİŞTİ
Takvimler 29 Nisan 2011 tarihini gösteriyordu... Genç kız, o gün son kere "sıradan biri" olarak uyandı. Bir başka deyişle o gün onun hayatında çağdaş çağlarda pek az şahsa nasip olabilecek bir dönüm noktasıydı. Sıradan bir ailenin kızı olarak dünyaya gözlerini açan genç kız, ülkesinin yakışıklı prensinin kalbini çalmıştı. Araya ayrılıklar da girse uzun seneler süren birliktelikleri artık resmi olarak da bir başka basamağa taşınıyordu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

'ASRIN DÜĞÜNÜ' OLARAK NİTELENDİRİLDİ
O yarıyılda asrın düğünü olarak nitelendirilen merasim 29 Nisan 2011'de asıllaştı. Birbirlerine aşık olan o hoş genç kız ile ülkenin yakışıklı prensi tüm dünyada milyonlarca şahsın izlediği bir merasimle evlendi.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

YENİ BİR YARIYIL BAŞLADI
Büyük olasılıkla sonu mutlu biten bu aşk öyküsünün kahramanlarının kimler olduğunu hipotez ettiniz. Catherine Elizabeth Middleton ile Büyük Britanya tahtının babaannesi ve babasından sonraki varisi Prens William. Bugün üç çocuklarıyla mutlu bir hayat sürdüren Kate Middleton ile Prens William, 29 Nisan 2022'de konutluluklarında 10 seneyi geride vazgeçti. Biz de hem sıradan bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Kate Middleton'ın hayatına hem de Prens William ile yaşadıklarına bir daha bakalım istedik.

Prens William ile Kate Middleton, üniversite senelerinde başlayan birliktelikleri sırasında iki kere dağılıp barışmıştı. Son barışmanın ardından William, Middleton'a evlenme öneri etti ve annesi Prenses Diana'nın yüzüğünü hediye etti. Nişanları resmi olarak açıklandıktan sonra da Prens Willim ile Kate Middleton, 'çağdaş çağın peri masalı' olarak nitelendirilen bir merasimle hayatlarını birleştirdi.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

GELİNLİĞİYLE SARAYIN KAPISINDAN GİRDİĞİ GÜN
O bütün 10 yıldır bir külkedisi masalının kahramanı... Üzerinde ünlü bir tasarımcının imzasını taşıyan gelinliğiyle Buckingham Sarayı'nın kapısından içeri girdiği günün çok evvelsinden beri dünyanın gözleri onun üzerinde. Aşk öyküsü, çocukları, eşi, geleceği bir yana sözcüğün bütün anlamıyla bir stil ikonu aynı zamanda. Peki gelecekte ülkesinin kralı olacak eşini dahi zaman zaman geri tasarıda vazgeçen Kate Middleton ya da konutluluk sonrası unvanıyla Cambridge Düşesi Catherine, eskiden nasıldı?

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

8 SENE SABIRLA BEKLEDİ
Kate Middleton'ın hikayesini öğrenmeyen yok.. Hatta çağımızın "çağdaş külkedileri" içinde isminden en çok söz edileni o. Prens William ile üniversite eğitimi gördüğü sırada tanışması, bir ara ufalamaları, sonra yine barışmaları, hatta evlenmek için bütün 8 sene sabırla beklediğinde kendisine takılan "Bekleyen Katie" lakabı. Prens William ve artık Cambridge Düşesi unvanını taşıyan Kate Middleton, 2011 senesinde evlendi. Düğünlerini tam dünya izledi. Orta sınıf bir ailenin kızı olan Middleton, zati geçmişte de sporla uğraştığı için formunu koruma konusunda deneyimliydi. Ama resmi olarak krallık ailesine girmeden evvel bir hazırlık sürecinden geçti.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

EVVEL ZAYIFLADI
Bu talihte yaptığı ilk şey de kilo vermek oldu. Zati ince bir yapısı olan Middleton azıcık daha zayıfladı. Evlendikten sonra da giyim stili tamamen değişti. Hala zaman zaman bir giydiğini birkaç kere giyse de çok ünlü olmayan tasarımcıların giysileriyle görüntülense de gardrobu konusunda daha dikkatli davranıyor. Seçimlerini daha dikkatli yapıyor.

Bu kadar zamanda üç çocuk annesi olan Middleton, doğumdan sonra süratle kilo vermesiyle de gündem yarattı. Peki Kate Middleton, dünyanın en gözde ve en çapkın bekarlarından biri olan Prens William'ın gönlünü nasıl çeldi. Onu bu günlere nasıl getirdi? Zira o yarıyılda aileyi takip edenler öğrenir ki Prens William her ne kadar şimdi eşine aşık bir aile babası olsa da bir yarıyılın hatırı sayılır çapkınlarından biriydi. Aşk defterinde kimlerin ismi yoktu ki! Britney Spears dahi bir yarıyıl Prens'in flört ettiği genç bayanlardan biriydi. Ancak o yarıyılda 18 yaşında olan William'ın bu hikayesi babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth'in araya girmesiyle çok kısa sürdü.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

SANAT TARİHİ EĞİTİMİ GÖRÜYORDU
Annesi Prenses Diana'yı henüz 14 yaşındayken yitiren Prens William, duygusal anlamda bir bocalama geçirdiyse de söz dinledi. Ardından da İskoçya'da krallık ailesi abonelerinin ve aristokratların çocuklarının devam ettiği St. Andrews College'a başladı. Sanat tarihi dalında eğitim görüyordu William.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

O DEFİLEDE PRENS'İN AKLINI BAŞINDAN ALDI
Ama duygusal dünyasındaki karmaşa bitmek öğrenmiyordu. Hatta bir yarıyıl mektebi vazgeçmeyi dahi düşündü. Ama mektep defilesini izleyince fikrini değiştirdi. Zira orada, karşısında hayatının bayanı duruyordu: Kate Middleton. Middleton'ın hayatını değiştiren vaka ise Prens William ile tanışması oldu. 2001 senesinde, St Andrews Üniversitesi'ndeki St Salvator's Hall'da talebeyken Prens William ile tanıştı. Bundan bir sene sonra ise ikisinin de mukadderatını değiştiren vaka alana geldi. 2002'de üniversitede tertip edilen hayır emelli bir defilede bu transparan elbiseyle podyuma çıktı ve işte o anda William'ı da "kalbinden" vurdu. O elbise çiftin evlendiği 2011 senesinde bir müzayedede satışa çıktı ve 65 bin pounda satıldı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

BAŞKASIYLA FLÖRT EDİYORDU
Ardından tertip edilen partide Kate Middletom ile tanıştılar. Aslında bir sorun vardı: Kate o sıralarda Rupert Finch ile flört ediyordu. Prens'in ilgisi güzeline gitse de başlarda onunla sadece dost olmaya karar verdi. Ama bu kararını uygulayamadı. Zira o da Prens William'ın cazibesine katlanamadı ve ona gönlünü kaptırdı. İşte çiftin aşk öyküsü böyle başladı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

KAYAK TATİLİNDE YAKALANDILAR
Kate ile William ilişkilerini çok uzun süre gözlerden uzak tutsa da sonunu tutuldular. Ve o andan sonra da basın peşlerini hiç vazgeçmedi. Prens William, 2000'lerin başında üniversitede tanıştığı Kate Middleton ile romantik bir ilişki yaşamaya başladığında bu vaziyeti bir seneye yakın bir süre gözlerden uzak bir biçimde sürdürdü. Aslında bu onun gibi biri için büyük bir galibiyetti. Ama sonra Middleton ile beraber gittiği İsviçre tatilinde genç aşıklar yan yana görüntülendi. Göz önünde olmaya doğduğundan beri alışkın olan William için pek bir şey değişmese de Kate Middleton için özel hayat diye bir şey kalmadı.

Kate ile William'ın, 2005'te Kloster, İsviçre'de yaptıkları kayak tatili sırasında çekilen o resimleri, özellikle de Middleton ailesi için 2011'deki düğüne kadar süren bir cins kabusun da başlangıcı oldu. Özellikle de magazin basını, "mavi kanlı" olmayan Kate Middleton'ı sözcüğün bütün anlamıyla "didik didik" etti uzun bir süre. Sokakta yürüyemez hale geldiği zamanlar oldu. Gece dolaşmalarında "ters açılardan" çekilen resimleri sayfa sayfa yayınlandı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

TELEFON MESAJLARI DAHİ ELE GEÇİRİLDİ
William ile Kate'in ilk beraber çekilen resimlerinde bazı tabloid gazetelerin kullandığı "Sonunda... Wills bir kız buldu" ifadesi dahi basının Middleton'a ilk yarıyıldaki yaklaşımını gözler önüne seriyordu. Elbette bunun gerisi de geldi. Daha sonra kapanan News of the World gazetesi tarafından cep telefonu bütün 155 kere siber saldırıya uğradı. Hem kendisinin hem de kardeşi Pippa'nınbu ilişki sayesinde sınıf sıçramaya çalıştığı ileri sürüldü.

Magazin basını sadece Kate Middleton ile değil ailesiyle de ilgilenmeye başladı süreç içinde. Ailenin sorunlu azaları arandı ve elbette birkaç birey de bulundu. Bunlardan biri de Middleton'ın dayısı Gary Goldsmith oldu. Varlıklı bir iş insanı olan Goldsmith'in ismi karısına şiddet uygulamak ve uyuşturucu satmak da dahil bir hayli olumsuz haberle gündeme geldi. Her ne kadar basın evlendikten sonra Middleton'a daha ılımlı davransa da dayısı hala zaman zaman bu cins olumsuz haberlerle gazete sayfalarında yer alıyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

'BİR PRENSLE EVLENMESİ İÇİN'
Kate Middleton ile Prens William'ın ilişkisi ilk ortaya çıktığı yarıyılda annesi Carole'ın kızını "bir prensle evlenmesi için" yönlendirdiği iddiaları da basında yer aldı. Hatta Middleton'ın okuduğu üniversiteyi değiştirip William'ın eğitim gördüğü St Andrews Üniversitesi'ne gitmesi de bu tasarının bir parçası olarak açıklandı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

SENELERCE KONUTLULUK ÖNERİYİ GELMEDİ
Kate Middleton'ın Prens ile ilişkisi ilerlemesine karşın bir cinsli konutluluk öneriyi almaması sebebiyle basın ona Waity Katie Bekleyen Kate ismini taktı. Hatta Middleton bir yarıyıl gazete haberlerinde bu isimle anıldı sürekli. Bazı yazarlar ve yorumcular Kate'in hala neden evlenme öneriyi almadığını masaya yatıran ve araştıran yazılar kaleme aldı. 2010 senesinde, nişanlarının bülten edilmesinden kısa bir süre evvel bir Magazin gazetesi "Kate partilere katılmayı vazgeçti, eğitimini bitirdi, neden hala evlenme öneriyi almıyor?" diye merak edip bu mevzuyu ele alan bir yazı dahi yazdı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

ANNESİNİN YÜZÜĞÜYLE EVLENME ÖNERİ ETTİ
O yarıyılda William'ın ismi bir hayli bayanla anıldı. Basın onun kısa süreli aşklarının resimlerini yayınladı. William'ın Middleton'dan ayrılmasının bir sebebinin de Kraliçe olduğu iddialar arasında. Başlangıçta Middleton milletten bir aileden geldiği, sreyli olmadığı için Kate Middleton'a sıcak bakmadı. Ama sonradan fikrini değiştirdi. William ile Kate'in ilişkisi 2009 senesinde bitme noktasına geldi. Ancak işte o yarıyılda Prens William, ona evlenme öneri etti. Hem de annesi Prenses Diana'nın o ünlü yüzüğünü vererek. Çift, 20 Ekim 2010'da Kenya'da nişanlandı. Nişan, 16 Kasım'da resmi olarak duyuruldu.

Nişan duyurulduktan sonra basının tavrında da apaçık bir farklılık oldu. Bir yarıyıl nesnel ve kameralarla peşine düşüp nefes aldırmadıkları, ailesiyle ve kendisiyle alakalı "didiklenmedik" nokta vazgeçmedikleri Middleton hakkında "Kate ve William, krallık ailesine yeni ve taze bir soluk getirecek" stili yorumlar kapsayan yazılar basında boy göstermeye başladı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

KONUTLULUKTA 10 SENE BİTİYOR
Sonra da çift, Nisan 2011'de milyonlarca şahsın merakla izlediği bir merasimle evlendi. Aradan geçen zaman içinde üç çocukları oldu. Bugün 8 yaşındaki George, 6 yaşındaki Charlotte ve 4 yaşındaki Louis ile mutlu bir konutlulukları var. Kate Middleton ile Prens William 29 Nisan 2022'de de konutluluklarında 10 seneyi geride vazgeçip yeni bir yarıyıla başlıyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi