Kate'in sırrı! Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir!

Kate'in sırrı! Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir!

Evlenip de İngiliz kraliyet ailesine resmen katılmadan evvel pek öyle sayılmazdı ama, Kate Middleton 2011 senesinden bu yana dünyanın stil ikonlarından biri. 40 yaşındaki üç çocuk annesi Middleton, kimi

UZUN BOYU ZATİ BİR AVANTAJ
uraya kadar tamam... Ama stili dünyada milyonlarca kadın tarafından takip edilen, giydiği elbiseler "yok satan" Cambridge Düşesi'nin, bu tam dikkatleri üzerine sürükleyen görüntüsünün altındaki gizemi biliyor musunuz? Elbette 1.75 santim boyunun da giydiklerini hoş bir şekilde taşımasında etkisi var ama Kate'in bir başka gizemi var. Bunu da bizzat bu "gizemin mimarı" açıkladı.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

SANKİ BÜYÜLÜ BİR DEĞNEK
Kate Middleton 'ın, milyonlarca kadın tarafından bir stil imevzu olarak görülmesinde pabuç seçiminin de büyük etkisi var. Özellikle de 10 santimlik topuklarının! Hatta deyim yerindeyse bu "bir cins sihirli değnek." Middleton'ın uzun süredir birlikte çalıştığı pabuç tasarımcısı Rupert Sanderson 'ın ileri sürdüğüne göre tıpkı Middleton gibi, kıyafetini 10 santim yüksekliğinde ince topuklu kunduralarla bitiren her kadının bir "güzellik abidesi" gibi görünmemesi düşünülemez bile!

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

'O ANDAN İTİBAREN NETLİKLE BİR ŞEYLER DEĞİŞİR'
Rupert Sanderson'ın, İngiliz Daily Mail gazetesi için kaleme aldığı yazıya bakılırsa, Middleton'ın giydiği bu 10 santimlik pabuçlar "sihir" yaratıyor. Bakın Sanderson bu konudaki fikirlerini nasıl ifade ediyor: " Bir kadın ne zaman 10 santim yüksekliğinde topuklu pabuçlar giyse, sihirli bir şeyler olur. Silueti aniden değişir. Kafası dikleşir, omuzları genişler ve baldırlarındaki adaleleri gerginleşir. O andan itibaren kesinlikle ve bütün anlamıyla daha uzun boylu görünür. "

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

'KENDİNDEN EMİN GÖRÜNTÜ'
Rubert Sanderson, bir tasarımcı olarak bir kadının,  spor kunduralarını çıkarıp yüksek ölçeli stilettolar giydiğinde alana gelen değişimi izlemeyi sevdiğini de belirtti. "Bir kadın spor kunduralarıyla mağazama girip onları yüksek topuklularla değiştirdiği zaman sanki sihirli bir kapıdan geçmiş gibi görünür. Aniden değişik bir şekilde kendinden emin bir görüntü sergiler."

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

RESİMLERDEKİ YANILGISIZ GÖRÜNTÜNÜN SIRRI
Sanderson, bu mevzuda sansasyonel bir örneğin de Kate Middleton olduğunu sözlerine ekledi. Kate Middleton'ın sık sık kendi tasarımı olan kunduraları giydiğini belirten Rupert Sanderson'a göre pabuç seçimi Kate'in, cemiyet karşısında sergilediği rolün bilincinde olduğunun göstergesi. Düşes'in zati uzun boylu olduğunu belirten Sanderson "Ama yüksek topuklu pabuçlar giydiğinde komuta eden, etrafa hükmeden kişi oluyor. Genellikle de yanında bulunan erkeklerden bile daha uzun boylu görünüyor" diye konuştu. Deneyimli tasarımcıya göre Kate'in, resimlerde yanılgısız görünmesinin gizemi de bu.

Fakat Rupert Sanderson'ın göz arkasını etmediği başka bir detay daha var. Özellikle de uzun boylu kadınların böylesine yüksek topuklu pabuçlar giymekten sakındığı. Daha çok kadının da yüksek topuklularla rahat edemediği için böyle bir tercih yapmadığı. Covid 19 pandemisi nedeniyle yaşanan kapanmalar sırasında kadınların giyimlerine eskisi kadar özen göstermediğini, daha rahat seçimler yaptığını belirtti Sanderson. Kapanmalar bitip hayat klasiğe döndüğünde o eski pırıltının geri geldiğini de sözlerine ekledi. 

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

YILLAR İÇİNDE ÇOK DEĞİŞTİ
Her ne kadar şimdi tam dünyanın takip ettiği bir stil imevzu olsa da Kate Middleton, Prens William ile evlenmeden evvel hem genç yaşı hem de konumu gereği bugünkünden çok daha değişik ve daha az dikkat sürükleyen bir giyim stili benimsemişti. Gelin, sıradan bir ailenin kızıyken İngiliz kraliyet ailesine gelin giden Middleton'ın geçmişten bugüne stil değişimini mercek altına alırken bir yandan da onun ve eşi William'ın hikayesini bir daha andıralım.

Bir zamanlar dünyanın en gözde bekarlarından biriydi İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in torunu Prens William. Daha doğduğu günden itibaren hatta doğmadan evvel bile dünyada milyonlarca kişi onu çoktan mercek altına almıştı bile. Böylesine ilgi çekici bir anne ve babanın oğlu için üstelik de günün birinde ülkesinin tahtına oturacak olan bir prens için çok da şaşılacak bir vaziyet değil bu.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

KRALLIK AİLESİNE RESMEN GİRMEDEN EVVEL HAYATI PEK KOLAY DEĞİLDİ
Şimdi de aynı ilgiyi hatta daha aşırısını 2011'de evlendiği eşi Kate Middleton görüyor. Bugün bir stil imevzu olarak görülen, güzellik ve formda kalma gizemleri merak edilen kısacası basının gözdesi olan Middleton bugünlere kolay gelmedi. Hayatının, İngiliz kraliyet ailesinin gelini olmadan önceki kısmı, sanıldığı kadar yanılgısız ve "mutlu sonla biten peri masallarındaki gibi" değildi. Özellikle de basın Middleton'ı kelimenin bütün anlamıyla "didik didik" etti.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

ÖZEL HAYATI HEP MERAK EDİLDİ
Mensup olduğu aile özellikle de annesi Prenses Diana ve babası Prens Charles'ın çalkantılı ilişkisi nedeniyle de hep kameralar önünde gelişti William. Henüz 15 yaşındayken, ailenin "ters" üyesi olarak tanınan annesi Diana'yı kaybetmesi bu ilginin katlanarak çoğalmasına neden oldu. Seneler geçti, William bir yetişkin oldu. Bu defa da özel hayatı, kiminle sevgili olduğu, kiminle evleneceği merak edildi.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

ÜNİVERSİTEDE TANIŞTILAR
Üniversite senelerinde de şimdi evli olduğu Catherine Elizabeth Middleton ya da aldığı tüm unvanlara karşın hala magazin medyayı tarafından Kate Middleton olarak anılan eşiyle tanıştı. İki kere dağılsalar da sonunda birbirleri olmadan yaşayamayacaklarını kavradılar ve tekerrür bir araya geldiler. Sonunda William, annesinin ünlü yüzüğüyle Kate Middleton'a evlenme teklif etti. Nişanları ilan edildi ve 2011 senesinde de evlendiler.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

HAYATI EN ÇOK DEĞİŞEN ŞAHIS KATE OLDU
Aslına bakılırsa bu hikayede hayatı en çok değişen kişi Kate Middleton oldu. Seneler boyu William ile ilişki yaşamasına karşın bir cinsli evlenme teklifi almadığı için "Bekleyen Kate" olarak anılan Middleton, sıradan bir ailenin kızı olarak başladığı hayatını, Prens William ile birlikte sarayda sürdürüyor. Üstelik günün birinde kocası kral olduğunda o da her ne kadar "hükümdar" olamasa da "kraliçe" unvanını taşıyacak. Zati daha şimdiden hayranları onu "kraliçe" diye anıyor.

'KÖŞEYE SIKIŞTIRDILAR': Böyle bakılınca Kate Middleton'ın hayatı gerçekten de bir peri masalına benziyor. Pekiyi ama gerçekten öyle mi? Tabii ki hiçbir şey göründüğü gibi değil! Gelin hikayenin başına dönelim ve Kate Middleton'ın yani günümüzün güler suratlı, üç çocuk doğurup yine de incecik kalabilen, her giydiği hemcinsleri tarafından taklit edilen Cambridge Düşesi'nin Prens William ile sevgili olduğu ortaya çıktıktan sonra yaşadıklarına. Özellikle de ilişkinin ilk dönemlerinde basın tarafından nasıl "köşeye sıkıştırıldığını" bir andıralım. Hatta bazı basın uzuvlarının o yarıyıl ile bu yarıyılda Middleton'a yaklaşımının nasıl değiştiğini bir andıralım. 

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

KAR TATİLİNDE GÖRÜNTÜLENDİLER VE AŞKI HERKES BİLDİ
Prens William, 2000'lerin başında üniversitede tanıştığı Kate Middleton ile romantik bir ilişki yaşamaya başladığında bu vaziyeti bir seneye yakın bir müddet gözlerden uzak bir şekilde sürdürdü. Gerçeğinde bu onun gibi biri için büyük bir zaferdi. Ama sonra Middleton ile birlikte gittiği İsviçre tatilinde genç aşıklar yan yana görüntülendi. Göz önünde olmaya doğduğundan beri alışkın olan William için pek bir şey değişmese de Kate Middleton için özel hayat diye bir şey kalmadı.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

CADDEDE YÜRÜYEMİYORDU
Kate ile William'ın, 2005'te Kloster, İsviçre'de yaptıkları kayak tatili sırasında çekilen o resimleri, özellikle de Middleton ailesi için 2011'deki düğüne kadar süren bir cins kabusun da başlangıcı oldu. Özellikle de magazin medyayı, "mavi kanlı" olmayan Kate Middleton'ı kelimenin bütün anlamıyla "didik didik" etti uzun bir müddet. Caddede yürüyemez hale geldiği zamanlar oldu. Gece gezmelerinde "ters açılardan" çekilen resimleri sayfa sayfa yayınlandı. William ile Kate'in ilk birlikte çekilen resimlerinde bazı tabloid gazetelerin kullandığı "Sonunda... Wills bir kız buldu" ifadesi bile basının Middleton'a ilk dönemdeki yaklaşımını gözler önüne seriyordu. Elbette bunun gerisi de geldi. 

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

PATLAYAN FLAŞLARDAN ÖNÜNÜ GÖREMEZ HALE GELDİ
Öncelikle Prens William'ın sevgilisi olduğu ortaya çıktıktan sonra paparazziler çevresini sarmadan bir yere adım soymaz oldu. Bütün kardeşi Pippa ile birlikte yaşadığı konuta girecekken çevresini saran paparazzilerin patlayan flaşlarından "önünü göremez" halde kaçmaya çalıştığı görüntüler Middleton'ın dünya sahnesindeki ilk dönemlerinde belleklere kazındı. Daha sonra kapanan News of the World gazetesi tarafından cep telefonu bütün 155 kere siber atağa uğradı. Hem kendisinin hem de kardeşi Pippa'nınbu ilişki sayesinde sınıf sıçramaya çalıştığı ileri sürüldü.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

PAPARAZZİLER TERS AÇILARDAN GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN YARIŞA GİRDİLER
Gençlik senelerinde her akranı gibi gece gezmelerini seviyordu Middleton. Bazen William ile bazen de kız kardeşi ve dostlarıyla gece kulüplerine gidiyordu. İşte o yarıyılda onun gittiği kulüplerin kapısında bekleyen paparazziler tarafından taşıta binerken ya da vasıtadan inerken bedeninin detaylarını sergileyecek açılardan resimleri çekiliyordu Middleton'ın. Bu resimler magazin medyasında "Kraliçe William'ın ilişkisini asla onaylamıyor" iddialarıyla birlikte yer alıyordu.

Magazin medyayı yalnızca Kate Middleton ile değil ailesiyle de ilgilenmeye başladı süreç içinde. Ailenin meseleli azalari arandı ve elbette birkaç kişi de bulundu. Bunlardan biri de Middleton'ın dayısı Gary Goldsmith oldu. Varlıklı bir iş insanı olan Goldsmith'in ismi karısına şiddet uygulamak ve uyuşturucu satmak da dahil birçok negatif haberle gündeme geldi. Her ne kadar basın evlendikten sonra Middleton'a daha ılımlı davransa da dayısı hala zaman zaman bu cins negatif haberlerle gazete sayfalarında yer alıyor.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

KIZI PRENS İLE EVLENSİN DİYE MEKTEBİNİ DEĞİŞTİRDİ'
Kate Middleton ile Prens William'ın ilişkisi ilk ortaya çıktığı yarıyılda annesi Carole'ın kızını "bir prensle evlenmesi için" yönlendirdiği iddiaları da medyada yer aldı. Hatta Middleton'ın okuduğu üniversiteyi değiştirip William'ın eğitim gördüğü St Andrews Üniversitesi'ne gitmesi de bu tasarının bir parçası olarak açıklandı.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

'BEKLEYEN KATIE'
Kate Middleton'ın Prens ile ilişkisi ilerlemesine karşın bir cinsli evlilik teklifi almaması nedeniyle basın ona Waity Katie Bekleyen Kate ismini taktı. Hatta Middleton bir yarıyıl gazete haberlerinde bu isimle anıldı sürekli. Bazı yazarlar ve yorumcular Kate'in hala neden evlenme teklifi almadığını masaya yatıran ve inceleyen yazılar kaleme aldı. 2010 senesinde, nişanlarının ilan edilmesinden kısa bir müddet evvel bir magazin gazetesi "Kate partilere katılmayı vazgeçti, eğitimini bitirdi, neden hala evlenme teklifi almıyor?" diye merak edip bu mevzuyu ele alan bir yazı bile yazdı.

SONUNDA NİŞAN BÜLTEN EDİLDİ: Sonunda 16 Kasım 2010'da Prens William ile Kate Middleton'ın nişanlandığı resmi olarak duyuruldu. İşte o noktadan sonra da Prens'in, basının sert davranışlarına karşı temkin almak için bazı girişimlerde bulunduğu haberleri yer almaya başladı. William'ın, bir paparazzi takibi sırasında geçirdiği kaza neticeyi can veren annesi Diana'nın yaşadıklarından gelecekteki karısını gözetmek istediği iddiaları dağıldı. Birçok kişiye göre Prens bu mevzuda hiç de haksız değildi.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

NİŞANDAN SONRA BASININ TAVRI AZICIK DEĞİŞTİ
Nişan duyurulduktan davranışında da belirgin bir değişiklik oldu. Bir yarıyıl objektif ve kameralarla peşine düşüp soluk aldırmadıkları, ailesiyle ve kendisiyle ilgili "didiklenmedik" nokta vazgeçmedikleri Middleton hakkında "Kate ve William, kraliyet ailesine yeni ve taze bir soluk getirecek" stili yorumlar içeren yazılar medyada boy göstermeye başladı.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

EVLENDİLER AMA BASINDAN "SÜRÜKLEDİĞİ" BİTMEDİ
Çift, 2011 senesinde tüm dünyanın izlediği bir merasimle evlendi. Bu düğünün böylesine ilgi çekmesinin önemli nedenlerinden biri Prens'in yani tahtın iki numaralı varisinin kendisi gibi "mavi kanlı" biriyle değil ulustan bir kızla evlenmesiydi. Uzun müddet çalkantılı bir ilişki yaşayan çift sonunda "muradına" ermişti. Bu surattan bu evlilik o süreçte "Külkedisi masalı" olarak anıldı. Fakat Middleton'ın "medyadan çektiği" bu düğünle sona ermedi.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

ÜSTSÜZ GÖRÜNTÜLEMEK PAHALIYA PATLADI
Düğünden bir sene sonra Prens William ile Kate Middleton, çıktıkları Fransa tatilinde de paparazzilerin takibinde kaldı. Bir arkadaşlarının yazlık mülkikanesinin balkonunda kocasıyla üstsüz bir şekilde güneşlenen Middleton, Closer dergisi tarafından görüntülendi. Ama bunun değeri ağır oldu. Dava açıldı ve dergi, özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği için 45 Bin Euro para cezası aldı. Kate'i üstsüz görüntüleyen paparazziler Cyril Moreau ve Dominique Jacoviedes'e de 10'ar bin Euro para cezası verildi.

Prens William evvel eşinin üstsüz resimlerinin yayınlanmasının “şoke edici” olduğunu ifade ederken, bunu annesi Lady Diana’nın yaşadıklarına eş bir taciz olarak gördüğünü belirtti. Lady Diana 1997 senesinde, Paris’te sevgilisi ile birlikte olduğu vasıtanın paparazziler tarafından kovalanması neticeyi yaşanan trafik kazasında hayatını yitirmişti.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

2018 YILINDAN BU YANA NEGATİF HABERLER YOK DENECEK KADAR AZALDI
Gerçeğinde 2018 senesinden bu yana Prens William başta olmak üzere kraliyet ailesinin girişimleriyle Kate Middleton hakkında medyada negatif haber neredeyse hiç çıkmıyor.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

MEGHAN DAHA FAZLA NEGATİF HABERE MEVZU OLDU
Bu arada The Guardian'ın bir değerlendirmesini de andıralım mevzuyu derlerken. Prens William'ın kardeşi Prens Harry'nin eşi Meghan Markle, evlendiği 2018 senesinden aileden ayrılıklarını açıkladıkları 2020 senesine kadar Kate Middleton'dan beş kat kadar daha fazla negatif haberle yüzleşmek zorunda kaldı. Bu haberlerin dikkat sürükleyen başka bir yanı da Meghan'ı iftirayan bu haberlerin çoğunun Kate hakkında pozitif detaylar içermesiydi.

Katein sırrı Giyen her kadın güzellik abidesine dönüşebilir

MEGHAN'I YERİP KATE'İ GURURLANDIRDILAR
Bu haberlerde Meghan "bir düşes nasıl olmamalı" Kate ise "bir düşes nasıl olmalı" mevzusunda misal gösterildi. Netice olarak Harry de ayrılık kararının bir gerekçesi olarak karısı hakkındaki bu makûs haberleri göstermişti. Karısının da annesi Diana'nın kaderini paylaşmasını istemediğini ve onu gözetmeyi kastettiğini belirtmişti.