Katili denize atıp ölümünü izledi

Katili denize atıp ölümünü izledi

İstanbul Fatih’de 22 Nisan’da inşaat emekçisi Ahmet Uzun 38 Eminönü-Kadıköy iskelesinde denizi izliyordu.

Bu sırada Serdal Akar 25 kendisine yan baktığını söylediği Ahmet Uzun’a yumruk attı. Yere düşen Uzun başını beton zemine çarptı. Serdal Akar, bu kere bacaklarından yakaladığı Ahmet Uzun’u denize attı.

GÖRGÜ ŞAHİTLERİ TANIDI

Bir vakit denizde boğulmasını izledikten sonra da olay yerinden ayrıldı. Akar daha sonra elbisesini değiştirerek olay yerine geri döndü. Uzun’un cesedinin denizden takımlarca çıkarılmasını izleyen Serdal Akar’ı gören görgü şahitleri, polise ihbar etti. Nezaretine alınan Akar ifadesinde “Yaşanan olay sırasında ben orada bulunmuyordum. Ahmet Uzun’un cesedi çıkarıldığı sırada olay yerine geldim. Üzerime atılı yargılamaları kabul etmiyorum” diye konuştu.

AKIL SAĞLIK KURUMUNDA 5 AY YATMIŞ

Serdal Akar’ın, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sıhhati ve Asap Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nde 5 ay rehabilitasyon gördüğü ortaya çıktı. Akar, sorgusunun ardından çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi. Uzun’un ise can vermeden evvel sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda ‘Süratli yaşa genç can ver’ yorumunu yaparak bir resim paylaştığı görüldü.