Kavga kızışıyor... Çin'den dünya devlerine ağır suçlama

Kavga kızışıyor... Çin'den dünya devlerine ağır suçlama

Çin hükümeti, perakende giyim sektöründe H&M, Nike, Çepere ve Batılı öteki markaları, tehlikesiz olmayan, niteliksiz çocuk elbiseleri ve öteki mülkleri ithal etmekle yargıladı.

Beynelmilel Çocuk Günü münasebetiyle Çin Gümrük Yöneti, aralarında tişört, oyuncak ve diş fırçası gibi mahsullerin de bulunduğu 16 işletmeye ait mahsulleri "nitelik ve güvenlik açısından kalitesiz" olarak belirlediği bir liste yayınlandı.

Çin, H&M mahsullerini e-ticaret platformlarından kaldırırken, uygulama mağazaları da H&M, Nike ve Adidas gibi markaların uygulamalarını platformlarından kaldırdı.

Kavga kızışıyor... Çinden dünya devlerine ağır suçlama

Çin devlet televizyonu, geçen sene artık Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nden gelen pamuğu kullanmayacağını açıklayan H&M markasını boykot çağrısında bulunmuş ve güçle çalıştırma mevzusunda evhamlarını dile getiren öteki markaları da tenkit etmişti.

Batılı hükümetler ve insan hakları grupları tarafından Pekin hükümetinin, Çin’in Sincan bölgesindeki insanları kamplarda güçle çalıştırdığı biçiminde yargılanmasının ardından Batılı markalar Çin devlet medyasının maksadı haline gelmişti.

Kavga kızışıyor... Çinden dünya devlerine ağır suçlama

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara