Kavurucu sıcaklardan bunalan İstanbullular, Boğaz'a akın etti

Kavurucu sıcaklardan bunalan İstanbullular, Boğaz'a akın etti

İstanbul'da tesirli olan sıcak hava sebebiyle sıkılanlar, ferahlamak için sahile akın etti. Sıcaklardan sıkılan bazı İstanbullular, Arnavutköy ve Bebek Sahili'nde denize girerek ferahlamaya…

Birkaç gündür tesirli olan kavurucu sıcaklar suratından sıkılan İstanbullular, muhtelif usullerle ferahlamanın yollarını arıyor. Bayram tatili ve sıcakların tesiriyle İstanbul caddeleri oranla boş görünürken, yurttaşların ferahlamak için akın etmesiyle beraber sahillerde yoğunluk yaşandı.

Kavurucu sıcaklardan bunalan İstanbullular, Boğaza akın ettiSıcaklardan sıkılan kimileri özellikle Arnavutköy ve Bebek Sahili'nde denize girerek ferahlamaya çalıştı. Bazıları kendilerini serin sulara atarak hafiflemeye çalışırken, bazısı da sanki sahildeymişçesine beton üzerine uyuyarak güneşlenmeye çalıştı.

Kavurucu sıcaklardan bunalan İstanbullular, Boğaza akın ettiFırsat buldukça ferahlamak için Arnavutköy'e geldiğini belirten Doğukan Karafazlı "Bugün azıcık daha iyi ama dün daha çok sıcaklık vardı. Nem oranı da yüzde 90 ortamındaydı. Bugün de sıcak olmasıyla birlikte fırsatı bulup denize geldik. Eğleniyoruz burada, siz de görüyorsunuz ne kadar eğlendiğimizi. Haftada 3-4 kere buraya geliyoruz. Eğleniyoruz kendimizce, suda hoş" dedi.

Kavurucu sıcaklardan bunalan İstanbullular, Boğaza akın ettiÇocuklarıyla beraber denize giren Şevket Şerbetçi ise "Tatile gidemediğimiz için çocukları buraya getirip eğlendiriyorum. Bu da bizim tatilimiz. Havalar sıcak, buraya gelip ferahlıyoruz. Hafta sonu geliyoruz, hafifliyoruz burada. Başka bir yere gidemiyoruz, burası bizim tatil yerimiz" diye konuştu.