Kaybolduktan 22 saat sonra bulunmuştu! İşte Süleyman'ın son durumu

Kaybolduktan 22 saat sonra bulunmuştu! İşte Süleyman'ın son durumu

Tokat'ta 2 gün evvel yayladaki konutlarının önünde oynarken kaybolan ve 22 saat sonra 10 km uzaklıkta tarlada bulunan Süleyman Yıldırım'ı arama çalışmalarına katılan Şehir Jandarma Komutanlığı…

Merkeze bağlı Çat beldesi yakınlarındaki Seküdağ Yaylası'nda hayvancılıkla uğraşan Süleyman-Sema Yıldırım çiftinin 6 çocuğundan Süleyman Yıldırım, evvelki gün, anne ve babasının hayvanları ahıra aldığı sırada ortadan kayboldu. Çocuklarının çevrede olmadığını fark eden Yıldırım çifti, etrafta bir müddet arama yaptı; ancak Süleyman'ı bulamadı. Bunun üzerine vaziyet jandarma takımlarına bildirildi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen AFAD, jandarma ve UMKE takımları ile ANDA ve DASKUT derneği azaları, arama köpeği ve dron ile çocuğu bulmak için arama- kurtarma çalışması başlattı. Belde serinkanlıları da aramalara eşlik etti.

Kaybolduktan 22 saat sonra bulunmuştu İşte Süleymanın son durumu

Ufak Süleyman, arama çalışmalarının 22 saati geride kalırken, Çat beldesinde yaşayan Abdulhamit-Zeynep Gümüş çifti tarafından tarlada bulundu. Gümüş çifti ailesine haber verdiği çocuğu beldeye götürdü. Kaybolduktan 22 saat sonra bulunan Süleyman, sıhhat hakimiyeti için ambulans ile sağlık kurumuna götürüldü. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde müşahede altına alınan ve sıhhat gidişatı iyiye giden Süleyman Yıldırım'ı arama çalışmalarına katılan Şehir Jandarma Komutanlığı takımları ziyaret etti. Ufak Süleyman ile oyunlar oynayan jandarma takımları, muhtelif armağanlar verdi.

Kaybolduktan 22 saat sonra bulunmuştu İşte Süleymanın son durumu

'BULUNDUĞUNU DİNLEDİĞİMDE DÜNYALAR BENİM OLDU'

Oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Sema Yıldırım, "Allah kimsenin başına vermesin evlat acısını. 2 günde sefil olduk. Biz varsaydık ki ya kurt yedi ya da biri aldı gitti. Ama çok şükür Allah gözetti ve evladımıza bize affetti. Bulunduğunu dinlediğimde dünyalar benim oldu. İlk geldiğinde azıcık kaba gibiydi, korkmuştu. Şu an konuşmuyor fazla, basmakalıp bir acıkmıştı. Dünden beri basmakalıp bir karnını doyurdum başka bir deyişle. Dağda 1 gece uyuyan çocuk haliyle böyle olacak. Arama çalışmasına katılan herkese çok çok teşekkür ederim. Bizimle beraber sefil oldular dağlarda. Allah hepsinden de razı olsun. Rabbim başımızdan yetersiz etmesin devletimizi, askerimizi. Çok mutluyuz. Allah kimsenin başına vermesin böyle şeyleri" dedi.

'BİZİM ARADIĞIMIZ ALANIN DIŞINA GEÇMİŞ'

Süleyman'ın taburcu edilmesini beklediklerini söyleyen baba Süleyman Yıldırım, "Böyle bir mutluluk olamaz, netlikle. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Düşmanım da olsa. Tüm katkısı olan kasabamızdan, insanlarından, belediye başkanımızdan, muhtarlarımızdan Allah razı olsun. Herkes sonuna kadar bizimle çaba gösterdi. Komutanlarımız sonuna kadar desteklediler. Allah hepsinden razı olsun. Biz bu kadar uzaklaşacağını öğrenmiyorduk. Gitmesi muhtemel değil. 2 yaşındaki çocuk ne kadar gider? Kaybolmasıyla aramaya başlamamızın arasında bir yarım saat oldu. Biz bu sebeple yaylanın etrafında iki üç km ortamını arıyorduk. Bizim aradığımız alanın dışına geçmiş çocuk. Onun için aramalarda bulunamadı. Çok ayrıntılı arandı. Biz dedik bu çocuk bu etraftan, bu mıntıkadan gitmiş gerçekten de öyle olmuş. Kendisi gitmiş herhalde. Kendisi kayboldu, kendisi bulundu" diye konuştu.

Kaybolduktan 22 saat sonra bulunmuştu İşte Süleymanın son durumu