Kayınpederini baklavayla zehirlemişti! Akılalmaz olayda yeni gelişme... 'İlacı ben içtim, insanı çocuk gibi yapıyordu'

Kayınpederini baklavayla zehirlemişti! Akılalmaz olayda yeni gelişme... 'İlacı ben içtim, insanı çocuk gibi yapıyordu'

Antalya'da eşinin ailesine gönderdiği baklavayla kayınpederini zehirlediği iddiasıyla hapsedilen Ferudun Alkan ve tutuksuz 2 dostu, 'planlayarak öldürmeye girişim' kabahatinden 40'ar seneye kadar mapus

Vaka, Muratpaşa ilçesi, Kızılsaray Mahallesi'nde alana geldi. Ferudun Alkan'ın eşi Melek Alkan, boşanma kararı aldı. Kararın ardından konuttan bölen kadın, babası Metin Kabakçı'nın evine gitti. Ferudun Alkan, 21 Kasım 2020'de kayınpederinin evini kurşunladı. Aile davacı olurken, Ferudun Alkan'a 45 gnam uzaklaştırma cezası verildi.

BAKLAVAYI YEDİKTEN SONRA FENALAŞTI

Uzaklaştırma cezası sonrası 27 Kasım'da Metin Kabakçı'nın evinin kapısını, bir kadın ile erkek çaldı. Sosyal Hizmetler'den geldiklerini ve erzak getirdiklerini söyleyen 2 şahıs, konuta girdi. Melek Alkan'ın ailesiyle uzun zaman sohbet eden 2 şahıs, yanlarında getirdikleri kolideki baklavayı da ikram etti. Metin Kabakçı'nın baklavayı yemesinin ardından 2 şahıs, konuttan parçaladı. Kısa zaman sonra Metin Kabakçı, fenalaşarak yere düştü. İhbarla gelen sağlık takımları, ilk müdahalenin ardından Metin Kabakçı'yı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.

3 KUŞKULU GÖZALTINA ALINDI

Yapılan ilk muayeneler neticesinde zehirlendiği ortaya çıkan Metin Kabakçı, yoğun bakımda rehabilitasyona alındı. Polis ekipleri, soruşturma kapsamında konuttakilerin ifadesini aldı. Konuta gelen iki şahıstan şüphelenen ve araştırmasını derinleştiren Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Kabahat Araştırma takımları, zehirli baklavayı damat Ferudun Alkan'ın gönderdiğini tanımladı.

Kayınpederini baklavayla zehirlemişti Akılalmaz olayda yeni gelişme... İlacı ben içtim, insanı çocuk gibi yapıyordu

Konuta sosyal hizmetler görevlisi gibi gelip, baklavayı ikram eden Osman G. ve Melike E. ile Ferudun Alkan gözaltına alındı. Polis merkezinde operasyonları bitirilen 3 kuşkulu, 'öldürmeye girişim' yargılamasıyla adliyeye sevk edildi. Ferudun Alkan hapsedilirken, dostu oldukları belirtilen Osman G. ve Melike E. adli hakimiyetle özgür kaldı.

'PLANLAYARAK ÖLDÜRMEYE GİRİŞİM' KABAHATİNDEN YARGILANIYOR

Ferudun Alkan ve kendisine destek ettikleri öne sürülen tutuksuz maznunlar Melike E. ve Osman G. hakkında 'planlayarak öldürmeye girişim' kabahatinden hazırlanan iddia belgesi, Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. 3 maznun hakkında 40'ar seneye kadar mapus cezası istendi.

'BEN İÇTİM İNSANI ÇOCUK GİBİ YAPIYORDU'

Bugnam Antalya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen mahkemeye tutuklu maznunlar Ferudun Alkan ve Melike E. SEGBİS aracılığıyla katıldı. Salonda taraf avukatları hazır bulundu. Ferudun Alkan, baklavanın zehirli olmadığını iddia etti. Eşiyle tartıştıklarını ve eşinin baba evine gittiğini aktaran Alkan, kayınpederinin evinin önünde taşıtta uzun zaman beklediğini söyledi. Ferudun Alkan, “Eşimle tartıştık ondan ayrı kalamadım çocuk gibi ağlıyordum, kayınpederim azıcık uzaklaşmamı istedi. Eniştem o ilacı vermişti ben içtim, insanı çocuk gibi yapıyordu. Tadında yalnızca acılık vardı. Ben de baklava aldım ve o ilacı döktüm. Konuşup eşimi alıp gitmek istedim. Ama ilacın tesiri olmadı. Eşimi alıp gitmek istedim, baktım konuttan çıkmadılar ben de konuta gittim. Sonraki gnam karakolda kayınpederimin sağlık kurumunda olduğunu bildim. Yaptığım şey çocukça bir şeydi" dedi.

'KİMSEYİ ÖLDÜRME MAKSADIM YOKTU'

Denizli'de apart işlettiğini aktaran Ferudun Alkan, “Melike aparta gelip gidiyordu, onu öyle tanıyorum. Osman da kendi dostumdu. 'Gidin kendinizi memur psikolog olarak tanıtın' dedim. Baklavanın üzerine tozu attığımı kim gördü andırmıyorum. Kimseyi öldürme maksadım yoktu. Yalnızca eşimi uysallaştırır, alıp götürmek istedim. Eşime daha evvel o tozdan vermedim. Ben her şeyi yaparım ama kimseyi zehirleyemem" diye konuştu.

'YUVALARI DEVRİLMESİN DİYE DAYANAKÇI OLDUM'

Maznun Melike E. ise 7 yaşında bir oğlu olduğunu ve eşinden ufaladığını belirtti. Ferudun Alkan'ın yuvası devrilmesin diye dayanakçı olmak istediğini aktaran Melike E., “Ferudun 4 çocuklu, eşinden ufalamak istemediği için yola çıktık. Öldürmeye girişim yoktu. Baklavanın üzerine dökülen ilacın öldürücü olmadığını öğreniyordum, ben de otomobildeyken baklavadan bir dilim yedim" dedi.

Mahkeme 1 Temmuz'a ertelendi.