Kayıp çift, tandıra gömülmüş halde bulundu

Kayıp çift, tandıra gömülmüş halde bulundu

Kayseri'de 22 gün evvel kayıplara karışan Mehmet Turhan 55 ve boşandıktan sonra beraber yaşamaya devam ettiği eşi Firdevs Öztürk 52, tandıra defineli halde bulundu. Çifti öldürerek yeni yapılan…

Boşandıktan sonra yine toplanan Mehmet Turhan ve Firdevs Öztürk, 19 Mayıs'ta kayıplara karıştı. Çocuklarının kayıp ihbarı üzerine polis hadiseyle alakalı analiz başlattı. Çalışma başlatan Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, çiftin bulunması için yakınları ile irtibata geçti. Kayıp Mehmet Turhan'ın kardeşi Yusuf Turhan'ın paradokslu ifadeleri sonrası takımlar, takibe aldı. Yusuf Turhan'ın evinin yanına yeni tandır yaptırdığını tanımlayan polis, arama çalışması yaptı.
Kayıp çift, tandıra gömülmüş halde bulundu
ÇİFTİN CANSIZ VÜCUTLARI BETON KALIBI İÇİNDE TANDIRDA BULUNDU

Kadavra köpeği ile yapılan aramalarda, çiftin cansız vücutlarının beton dökülü tandırın içinde olduğu tanımlandı. Tandırı kürek desteği ile kıran takımlar, Mehmet Turhan ve Firdevs Öztürk'ün cansız vücutlarına erişti. Çiftin öldürüldükten sonra çuval ile tandırın içine atıldığı tespit edildi. Tandır içinden çıkarılan çiftin cenazeleri, otopsileri yapılmak üzere Devlet Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı. Hadiseyle alakalı Mehmet Turhan'ın kardeşi Yusuf, eşi Nejla ve oğlu Bedirhan Turhan tutuldu. Nezaretine alınan kuşkuluların emniyetteki sorgusu sürüyor.