Kayıp olarak aranıyordu! Korkunç gerçek ortaya çıktı

Kayıp olarak aranıyordu! Korkunç gerçek ortaya çıktı

14 Şubat'ta kaybolan Cevat Demir'in 35 cesedi Mersin'de toprağa gömülü halde bulunmuştu. Demir'i 35 öldürdükleri iddiasıyla gözaltına alınan 4 kuşkulu ise tutuklandı.

Ailesinin, yaklaşık 4 ay evvel Diyarbakır’da hakkında kayıp başvurusu yaptığı 3 çocuk babası Cevat Demir'in bulunması için polis ekipleri çalışma başlattı. Bu süreçte Demir'in ailesi de bir televizyon programına çıkarak oğullarının kuşkulu şekilde kaybolduğunu belirtip konunun aydınlatılmasını istedi. Bir süre evvel Mersin'e geldiği belirlenen Demir'in cinayete kurban gittiği olasılığı üzerine çalışmalarını derinleştiren ekipler, programa katılanlarla son yarıyılda bağlantılı olduğu 14 kişinin kimliğini belirledi.

Mersin ve Diyarbakır'da operasyon yapan ekipler, M.Ş., İ.B., E.E., M.Ş., R.G., T.D., S.Y., P.S., C.E., C.G., C.A., Ş.K., M.A. ve H.B.'yi gözaltına aldı. Emniyette sorgulanan kuşkululardan M.Ş., İ.B., E.E., M.Ş., R.G., T.D. ve Ş.K., cinayeti itiraf etti. Değişik 7 kişi ise serbest bırakıldı. Gözaltındaki kuşkulular, alacak tartışması sırasında tabancayla vurup öldürdükleri Demir'in cesedini gömdükleri yeri de gösterdi. Bunun üzerine Toroslar ilçesindeki Çopurlu Mahallesi Çivi Çukur mevkisinde yapılan aramada, Demir'in toprağa gömülü cesedi bulundu. Demir, otopsinin ardından memleketi Diyarbakır'da toprağa verildi.

Cinayeti itiraf eden 7 kuşkulu ifadelerinin ardından adliyeye skonutk edildi. M.Ş., M.Ş., Ş.K., ile İ.B. tutuklandı, ötekileri serbest bırakıldı.