Kayseri'de dağıtıldı... Metrelerce kuyruk oluştu

Kayseri'de dağıtıldı... Metrelerce kuyruk oluştu

KAYSERİ'nin merkez Kocasinan Belediyesi, organik domates fidesi dağıtımı reelleştirdi. Uzun kuyrukların oluştuğu dağıtımda millete 500 bin adet domates fidesi verildi.

Belediyenin hizmet binası önündeki Mimarsinan Parkı’nda, Beyazşehir Kırlangıç Parkı ve Ziyagökalp Merkez Parkı olmak üzere 3 değişik noktada, organik domates fidesi almak isteyenler sabah erken saatlerden itibaren uzun kuyruklar oluşturdu.

Kayseride dağıtıldı... Metrelerce kuyruk oluştu
500 bin adet domates fidesi dağıtan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yurttaşların elde edilecek mahsulleri sıhhatli günlerde harcamalarını diledi. Başkan Çolakbayrakdar, "Kocasinan Belediyesi olarak tertip ettiğimiz ananesel domates fidesi aktifliğini, geçen sene pandemi sebebiyle dağıtamadık.
Kayseride dağıtıldı... Metrelerce kuyruk oluştu
Bu yıl yine başlamış olan dağıtım aktifliğine yurttaşlarımızın her sene olduğu gibi bu sene de yoğun alaka gösterdi. Bu domates fidelerini dağıtmamızın en ehemmiyetli sebebi, yurttaşlarımızın sıhhatidir. Yurttaşlarımızın sıhhatli yiyeceğe ve sıhhatli mahsule kolay erişebilmeleri ismine üretilen yerli tohum fidelerinin özelliği, hibrit olmamaları ve yine tohumlanabilmeleridir.
Kayseride dağıtıldı... Metrelerce kuyruk oluştu
Bu organizasyon, Kayseri ’de yöresel ismiyle ‘Karahıdır’ olarak öğrenilen yerli tohumları yaygınlaştırmak emeliyle yapmış olduğumuz bir faalliktir” diye konuştu.