Kazanan Türk voleybolu oldu

Kazanan Türk voleybolu oldu

Çaba, sportmenlik, hırs, hoş reyin... Bu muhteşem seride her şey vardı.

Muhteşem bir final serisi izledik. Futbol dışında hiçbir dalın şampiyonluk maçları böylesi büyük bir alaka görmemişti. Voleybol kadınlarda yalnızca Ulusal Ekip olarak değil, kulüpler bazında da Türkiye genelinin gündemine girmiş oldu.

Öncelikle, 3-2’lik seri süresince oyunculara çaba, sportmenlik, hırs ve istekli reyin için teşekkürler. Kaybedenin olmadığı maçlar vardır. Bu seride ve son final maçında gerçekten kaybeden yok. Kazanan Türk kadın voleybolu oldu.

GABi HER EKİBE GEREKLİ 

Son maçı değerlendirecek olursak, daha genç oyuncuların mesullük aldığı Fenerbahçe’nin eforu son dünya şampiyonu omuzluklu VakıfBank’a yetmedi diyebiliriz. Bu kadar özverili bir çaba gösteren oyuncular için negatifliklerden veya yapılamayanlardan bahsetmek olmaz. Gabi ve Haak muhteşem oyunlarına bir yenisini ilave ederek finalin finaline damga vurdular. Cansu serinin en iyi oyunlarından birini sergiledi. Kübra yükselen grafiğini yaptığı bloklarla taçlandırdı. Blok kraliçesi Zehra iyi pas aldığında çok iyi saldırı yaptı. Ayça çok iyiydi. Hackley bir profesör gibi oynamaya devam ediyor. Ama benim yıldızım Gabi... Her ekibe gerekli.

Fenerbahçe bu yılı bir kupa ile kapatma talihini deneyim noksanlığı sebebiyle kaybetti.

Serinin tamında sporculara gösterdikleri performans için teşekkürler. Tekerrür söylüyorum, kazanan Türk voleybolu oldu.