Kenan’dan ustaya saygı

Kenan’dan ustaya saygı

Musa Eroğlu, Fuat Saka, Güler Duman ve Yediveren Orkestrası, Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. Türkü şöleninin misafir sanatçıları arasında Hüseyin Turan, Erdal Erzincan, Ferman Akgül ve

Hoşlanılan türkülerin İstanbullu müzikseverlerin alkışına sunulduğu “Sazımızla Lafımızla” konserinde akılda sanatçılara, Erdal Erzincan, Hüseyin Turan, Manga grubunun solisti Ferman Akgül, Kardeş Türküler grubunun solisti Feryal Öney, Mr. Jade ve Kenan Doğulu da eşlik etti. Konser evvelinde basın üyelerine açıklama yapan sanatçılardan Fuat Saka, “Bu akşamki konser Hayrettin Özayvaz’ın sunduğu bir konserdir, bizi bir araya getirdiği için ona teşekkür ederim” dedi. Saka, konserde tam türkü arkadaşlarının buluşmasını istediklerini belirterek, “Biz 5 şahıs da kalsak, 5 bin şahıs da olsak türkülerimizi söyleriz” değerlendirmesini yaptı.

Kenan’dan ustaya saygı

BURADA ÇOK HOŞ RENKLER VAR
Musa Eroğlu “Biz bu programda şunu sunmaya çalışıyoruz. Gerek müzik dostlarımız gerekse müzikle uğraşan gerekse bize duygularıyla istikamet veren dinleyicilere diyoruz ki bakın burada çok hoş renkler var. Başka Bir Deyişle hep siyah beyaz giymeyin, farklı bir şeyler giyin üstünüze. Bu türkü de olabilir” dedi.
Kenan’dan ustaya saygı

BİZİ BİRLEŞTİREN TÜRKÜLER
Güler Duman , millet müziğine verilen değerin cemiyetin kültürüne verilen bir değer olduğunu ifade ederek, şunları kaydoldu: “Bizi birleştiren türkülerin buradaki o birlikteliğini, beraberliğini sunacağız.” 

Kenan’dan ustaya saygı Sürpriz konuklar arasında yer alan Kenan Doğulu, Musa Eroğlu ile beraber ‘Halil İbrahim’ türküsünü seslendirdi. Doğulu sahneye çıkarken Eroğlu’nun elini öpmeyi de umursamama etmedi. Kenan Doğulu’nun ardından sahneye çıkan Ferman Akgül de Eroğlu ile birlikte ‘Mihriban’ türküsünü seslendirdi.