Kentte 6 gün önce de benzer bir olay yaşandı! Kapıyı açar açmaz dehşeti yaşadılar

Kentte 6 gün önce de benzer bir olay yaşandı! Kapıyı açar açmaz dehşeti yaşadılar

Çorum'da iftar müddeti bir dairenin zilini çalıp, kapıyı açan konut sahibi Irak tebaalı 2 şahsı silah, pompalı tüfek ve bıçakla ile tehdit edip ellerini bağlayan maskeli 3 birey, konuttaki 1200…

Hadise, dün iftar müddeti Gülabibey Semti’nde alana geldi. Irak tebaalı Ali Cabbar Hasan 29 ve kuzeni Ahmet Abdulkadir Kaghen’in 27 oturdukları binadaki dairenin zilini çalan maskeli 3 birey güçle içeri girdi. Ellerindeki silah, pompalı tüfek ve bıçakla tehdit ettikleri Iraklı 2 bireyin ellerini arkadan bağlayan saldırganlar, 1200 lira, cep telefonları ve pasaportları alıp kaçtı. Bağlı oldukları ipi çözmeyi başaran Ali Cabbar Hasan polisi arayarak dayanak istedi. Polis ekipleri, kaçan maskeli şahısları tutmak çalışma başlattı.

‘KONUŞURSANIZ ÖLDÜRÜRÜZ'

Yaşadıkları fobi dolu anları anlatan Ali Cabbar Hasan, “Kapımızın zili çaldı. Arapça olarak ben ‘Kim o’ dedim. Dışarıdaki birey ise ‘Benim’ diye yanıt verdi. Ben de kapıyı açmış bulundum, kapıyı açar açmaz başıma silah yasladılar. Sonra beni odaya götürüp davetlimle beraber hemen yere yatırdılar. Bizi bağladılar. Sonra konutta bulunan 1200 lira, pasaportlar ve telefonlarımızı aldılar. Giderken de ‘Susun sakın konuşmayın, vallahi öldürürüz’ dediler. Ellerinde silah, pompalı tüfek ve bıçak vardı. Çorum’da daha evvel de eş hadise olduğunu dinlemiştim” dedi.

Kentte 6 gün önce de benzer bir olay yaşandı Kapıyı açar açmaz dehşeti yaşadılar

6 GÜN EVVEL DE EŞ HADİSE YAŞANDI

Çorum’da 6 gün evvel Yeniyol Semti’nde eş bir hadise yaşandı. Maskeli 3 birey, bir binanın elektriğini kesip, ailesiyle beraber yaşayan Irak tebaalı Asad Ahmad Hüseyin’in dairesinin kapı zilini çalıp, içeri girdi. Kuşkulular, aileyi bıçak ve silahla tehdit ederek, 10 bin lira, pasaportlar ve cep telefonlarını alarak kaçtı.

Kentte 6 gün önce de benzer bir olay yaşandı Kapıyı açar açmaz dehşeti yaşadılar