Kâğıdın büyük aşkı

Kâğıdın büyük aşkı

Artan telefon ve bilgisayar kullanımımız kâğıt ve kalemle yazı yazmayı neredeyse nostaljik bir eyleme dönüştürdü. Halen mürekkebin kâğıt üzerinde vazgeçtiği izlerden mutluluk dinleyenler için en hoş

1 HER YIL YENİ BİR RENK…
Lamy Safari

Kâğıdın büyük aşkı

Yazmayı konforlu hale getiren Lamy’nin Safari modeli her sene özel bir renkle karşımıza çıkıyor. Celal Korkut ve Serhat Gürpınar öneriyor. 2021’in Savannah Green rengi 418 lira.

2 NORMAL SEKİZGEN FORM
Kaweco Sport

Kâğıdın büyük aşkı

Değişik renklerde üretilen Kaweco Sport’un 2021 yazında çıkarılan son rengi koyu zeytin yeşili... Klasik sekizgen formuyla dikkat sürükleyen bu kalemi Mario Levi tavsiye ediyor. 482 lira.

3 İNCE BİR YAZIMI VAR
Pilot MR3

Kâğıdın büyük aşkı

Orta uçlu, akışkan mürekkepli dolmakalemin 6 değişik gövde rengi var ve üzerinde 60’lardan esinlenen retro desenler yer alıyor. Gül Çelik Koç “İnce bir yazımı var. Bence her koleksiyonerin kalemliğinde olması gereken bir model” diyor. 361 lira.

4 ÖMÜR BOYU GARANTİ
Scrikss 419

Kâğıdın büyük aşkı

Her türlü mekanik arızaya karşı ‘ömür boyu’ garanti veren Scrikss için Zeynep Kalemsever “Başlangıç kalemi derken ülkemizin şerefi Scrikss’i unutmak olmaz. 419 modeli, pistonlu oluşu ve çeşit çeşit rengiyle kalemseverlerin tercihi” diyor. 178 lira.

5 ÇAĞDAŞ MAT TASARIM
Cross Bailey

Kâğıdın büyük aşkı

Orta uca sahip Cross’un Bailey modeli değişik renklerde üretiliyor. Mat gövdeli çağdaş tasarıma sahip seçenekleri de ilgi sürükleyen dolmakalemleri İsmet Köse
tercih ediyor. 416 lira.

6 HER İKİ ELE DE UYGUN 
Parker Vector

Kâğıdın büyük aşkı

Hem sağ hem sol el kullananlar için planlanan bu kalem için Zeynep Kalemsever “Beş değişik rengi ve metal gövdesiyle oldukça şık duruyor” diyor.
224 lira.

7 ÇOK RENKLİ VE EKONOMİK
Platinum Preppy

Kâğıdın büyük aşkı

Siyah, kırmızı, mavi-siyah, pembe, mor, sarı ve yeşil renk mürekkep seçeneği var. Özge Altınok Lokmanhekim “Yeni başlayanlar için çok uygun. Tükenmezkalem fiyatına alabilirsiniz” diyor. 70 lira.

8 MERMER GÖRÜNÜMLÜ
Pelikan M200

Kâğıdın büyük aşkı

Üzerindeki ebruli desenler kaleme mermer görünümü veriyor. Celal Korkut ve Serhat Gürpınar’ın önerdiği model, biçimiyle kendini belli ediyor ve “Bu hakikat bir Pelikan” demenizi sağlıyor. 2.047 lira.

9 1946’DAN BU YANA
Cross Century

Kâğıdın büyük aşkı

Dolmakalem sevenlerin en çok tercih ettiği markalardan biri olan Cross’un 1946’da tanıtılan Century koleksiyonu zarif bir tasarıma sahip. Bu kalemleri Mario Levi öneriyor. 1.561 lira.

10 ALTI FARKLI UÇ SEÇENEĞİ
Conklin All American

Kâğıdın büyük aşkı

Değişik desenleri ve canlı renkleriyle dikkat sürükleyen seri JoWo marka altı uç seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Özge Altınok Lokmanhekim “Bu seriyi beğeniyorum; renkleri hoş” diyor. 1.582 lira.