Kimliğini kaybetti... Hayatı kâbusa döndü

Kimliğini kaybetti... Hayatı kâbusa döndü

Erzincan'da Hüseyin Bulut’un 65 yaşamı, 2007 senesinde kaybettiği kimliği sebebiyle kabusa döndü. Türkiye'nin dört bir yanında ismine işletmeler kurulup, krediler çekilerek tahviller imza atılan…

Kent merkezine 20 km mesafedeki Sazlıpınar köyünde yaşayan 4 çocuk babası Hüseyin Bulut, 14 sene evvel dayanak kömürü alabilmek için gittiği kuruluşta kimliğini kaybetti. Bulut’un adresine, bir müddet sonra değişik şehirlerden hakkında dava açıldığını dair duruşma celbi gelmeye başladı. Parasal gidişatı iyi olmadığı için Bulut, ilk başlarda hadiseyle ilgilenemedi.

İSMİNE ONLARCA İŞLETME AÇILARAK, KREDİLER ÇEKİLMİŞ

Yaşamında bir kere İstanbul'a gittiğini ve iki gün kaldıktan sonra geri döndüğünü ifade eden Hüseyin Bulut, "2007'den itibaren adıma İstanbul başta olmak, üzere Gaziantep, Konya, Bursa, Zonguldak gibi bir hayli şehirden duruşma kağıtları geldi. Güvenlik eforları bazen konuttan bazen tarlada çalışırken beni alarak duruşmalara götürdü. Adıma açılan işletmeler, krediler kullanmış, kişilerden borç almış. Bu gibi harekâtlar sebebiyle 14 yıldır, 61 dava ile uğraşıyorum. Muhakkak aralıklarla bu surattan 91 günde cezaevinde kaldım. Artık eforum kalmadı. Şeker hastalığı ile gayret ederken takribî iki sene evvel akciğer kanseri olduğumu bildim. Ne Yazık Ki parasal gidişatım makûs olduğu için rehabilitasyon olamıyorum. Adıma kurulan hayali işletmeler sebebiyle devletimizden destek de alamıyorum" diye konuştu.

HER AY KUMPASLI OLARAK ÜÇ DURUŞMAYA GİDİYOR

Hakkında açılan davalar sebebiyle adliyelerde, konut ve sağlık kurumundan daha fazla zaman geçirdiğini kaydolan Hüseyin Bulut, "14 yıldır her ay kumpaslı olarak 3 duruşmam oluyor. Avukat yakalayacak para bir yana yol parası bulamıyorum. Minibüsçüler sağ olsun artık tanıyorlar ve benden para almıyorlar. Gidip davalara giriyorum. Bu işlerin ne zaman biteceğini ve huzura kavuşacağımı öğrenmiyorum. Devletimizden bir çözüm bekliyorum, artık yeter" dedi.Kimliğini kaybetti... Hayatı kâbusa döndü
Hüseyin Bulut’un oğlu Serhat Bulut 29 ise senelerdir babasının davaları ile uğraştıklarını belirterek, "Babamın yaşamı adliyede geçiyor. 61 ayrı dava dosyası vardı, şu an 14'ü devam ediyor. Konutumuzda huzur da kalmadı ve hastalığını da rehabilitasyon ettiremiyoruz, Cumhurbaşkanımızdan dayanak istiyoruz" diye konuştu.