Kiralık katil yakalandı

Kiralık katil yakalandı

Adres afallayıp Büyükşen çiftini öldüren kiralık katil Afganistan uyruklu Hamidullah A. Ankara’da yakalandı.

Konya’da 3 Eylül 2018’de öldürülen Necla Büyükşen 54 ve eşi Metin Büyükşen 55 çiftinin, adresi karıştıran kiralık katil tarafından vurulduğu ortaya çıkmıştı. Kiralık katilin hakikat niyeti Esra Taş’ın eski sevgilisi Hüseyin K.’ydı. Abdullah Başdemir ve Esra Taş, ‘kasten öldürmeye azmettirme’, Zekeriya Okşen ve Mustafa Okşen de ‘kasten öldürmeye dayanak etme’ kabahatlerinden tutuklandı.

ADRESİ BÖYLE BİLMİŞ

Esra Taş’ın, vakadan evvel eski sevgilisi Hüseyin K.’nın evinin adresini bilmek için aynı semtte oturan Zekeriya Okşen’i telefonla arayıp, “Ben Hüseyin’den hamileyim. Ailesi benimle görüşmesine izin vermiyor. Telefonlarımı açmıyor. Ona erişmem gerekiyor. Adresini bana verebilir misin?” dediği, Okşen’in de adresi tarif ettiği tanımlandı.

ANKARA’YA KAÇMIŞ

Öte yandan, Büyükşen çiftinin cinayet kuşkululardan biri, Afganistan uyruklu Hamidullah A., evvelki gece Ankara’da yakalandı. Hamidullah A.’nın, azmettirici olduğu iddiasıyla tutuklanan Çumra’da çiftçilik yapan Abdullah Başdemir’in çiftliğinde çoban olarak çalıştığı ve cinayetten birkaç gün sonra kentten böldüğü belirtildi. Değişik kuşkulunun yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Ktümörleri için Bigpara