Kırmızı ipin sırrı çözüldü!

Kırmızı ipin sırrı çözüldü!

Ünlü adlar hakkındaki enteresan bilgileri derlediğiniz köşemizde bu hafta Serenay Sarıkaya, Gizem Tuncer, Cansu Tosun ve Burak Sarımola var.

SERENAY SARIKAYA

Kırmızı ipin uğuru

· Serenay Sarıkaya, yolu podyumlardan geçen oyuncular arasında. 2010’da, henüz 19 yaşındayken Miss Turkey Hoşluk Müsabakası’na katılan Sarıkaya, Gizem Memiç’in ardından ikinci olmuş. Türkiye’yi Miss Universe müsabakasında temsil etmeye hak kazanan Sarıkaya, oyunculuk kariyerine devam etmek isteyince müsabakadan çekilmiş.

· Sarıkaya, 15 yaşındayken Çek Cumhuriyeti’nde tertip edilen Avrupa Gençler Hoşluk Müsabakası’na da katılmış ve jüri özel mükâfatının sahibi olmuş.

· Çocukken modellik yapma hayalleri kuran Serenay Sarıkaya, daha sonra oyuncu olmaya karar vermiş. Bu kararını annesiyle paylaşan Sarıkaya, Antalya’dan İstanbul’a taşınma kararı almış.

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· Sarıkaya, fit ve estetik bedenini ufak yaşlarda başladığı spora borçluymuş. Uzun süre voleybol oynayan Sarıkaya, bir yarıyıl da basketbol ve tenisle ilgilenmiş.

· Dans etmeyi seven Sarıkaya, oyunculuk evveli Latin dansları eğitimi almış.

· Rol aldığı projelerde zaman zaman şarkı söyleyen oyuncu, nam dersleri alarak bu alanda da kendini geliştirmiş.

· Hobileri arasında şiir yazmak ve günlük yakalamak varmış. Keşfetmeyi de seven oyuncu, değişik ülkeleri gezmenin kendisine iyi geldiğini söylüyormuş.

· Sabah kalktığında ilk yaptığı şey ballı su içmekmiş.

· Hoş oyuncunun mutfakla arası iyiymiş. Mutfakta müddet geçirmeyi seven Sarıkaya, en çok yeşil mercimek yemeğinde iddialıymış.

· En beğenmediği gıda pırasaymış, kokusuna dahi tahammül edemiyormuş.

· Sanat tarihi ve sosyolojiye ilgi duyan Serenay Sarıkaya, bir ara fotoğraf sanatına merak sarmış.

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· Hoş oyuncu, sağ ayak bileğinde taşıdığı kırmızı ipin kendisine uğur getirdiğine inanıyormuş.

BURAK SARIMOLA

8 yaşında sete adım attı

· Burak Sarımola, 1988’de oyunculuğa başladığında 8 yaşındaymış. Çocuk oyuncu olarak başladığı sektördeki ilk işi “Çaylar İşletmeden” adlı Türkiye Radyo Televizyon Kurumu filmi olmuş.

· Liseyi 6 yılda tamamlamış. 3 yıl olağan biçimde mektebe gitmiş, fakat aynı zamanda sete de gittiği için devamsızlık meseleyi yaşamaya başlamış. Ardından mektep müdürünün de önerisiyle sarih liseye gitmiş, 3 yıl da orada okumuş.

· Sarımola, kendisi gibi oyuncu olan, aynı zamanda yoga eğitmenliği yapan Özge O’Neill ile 14 yıldır konutluymuş. Çiftin 7 yaşında bir oğulları varmış.

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· Burak Sarımola’nın iki hırpalaması varmış. Oğlu Odin’in adını ve savaş yaradanı Odin’i koluna çizdirmiş.

· 10 yıldır oyuncu koçluğu yapan Burak Sarımola’nın geçmişte çalıştığı adlar arasında Berk Atan, Simay Barlas, Deniz Can Aktaş, Oğuzhan Karbi de var.

· Sarımola, 7 yıldır kumpaslı olarak spor yapıyormuş. Beynelmilel ‘personal trainer’ sertifikası almak istiyormuş.

· Müzikle de ilgilenen oyuncu, ney çalıyormuş.

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· En büyük hayallerinden biri, toprakla ilgilenmekmiş. İlerleyen zamanda çiftlik konutu, bağ konutu ya da bir hobi bahçesi alıp kendi nebatlarını yetiştirmek istiyormuş.

GİZEM TUNCER

Fatih Ürek fobisi

· Şanlıurfalı türkücü Mahmut Tuncer’in kızı Gizem Tuncer’in annesi Işıl Hanım, Kıbrıslıymış. Ufakken ona bakan dadısı da Azerbaycanlı olduğu için bütün bir kültür mozaiği içinde gelişmiş.

· Gizem Tuncer, konservatuvara 14 yaşında başlamış. Pera Hoş Sanatlar Lisesi Tiyatro Kısmı’nden mezun olan Tuncer, daha sonra Haliç Üniversitesi Türk Müziği Kısmı’ne girmiş.

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· Yaşamda en çekindiği şahıs Fatih Ürek’miş. Annesi, ufakken Gizem Tuncer’i 1 haftalığına Ürek’in Bodrum’daki evine vazgeçmiş. Orada Fatih Ürek’le karşılaşan şarkıcı hâlâ Ürek’i gördüğünde hazır ola geçiyormuş!

· Annesi ve ablasının 18 yaşındayken hediye ettiği kolyeyi 10 yıldır boynundan çıkarmıyormuş.

· Bir yarıyıl fazla kilolarından yakınan Gizem Tuncer, azmetmiş ve 2.5 ayda bütün 45 kilo vermiş. Tuncer, zayıflama kararının yaşamının en ehemmiyetli dönüm noktalarından biri olduğunu söylüyor.

· Ufakken de kilolu olduğu için çok beğendiği baleye yazılamamış. Çocukluğuna dair unutamadığı hatıralarından biri buymuş...

· Devamlı mektepten kaçtığı ve kaidelere hiç uymadığı için bir yarıyıl mektepten uzaklaştırılmış.

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· Gizem Tuncer matematikte de zafersizmiş. Çarpım tablosunu hali hazırda ezbere öğrenmiyormuş.

· Enteresan ama pop müzik yapmasına karşın asla pop dinlemezmiş, seçenek müzik beğenirmiş.

· Geceleri dört yastıkla uyurmuş. Birini başına koyar, birine sarılır, ötekisine ise sırtını yaslarmış. Dördüncü yastıkta da köpeği uyurmuş.

· Annesi menajerlik yaptığı için o ufakken konuttan ünlü noksan olmazmış. Çocukluğu mankenler, imalciler, oyuncular ve şarkıcılar arasında geçmiş.

CANSU TOSUN

Var oluşunu denetleyip oyuncu oldu

· Almanya doğumlu Cansu Tosun, oyunculuk evveli uzun seneler bale yapmış. 13 yıl Nürnberg Operası’nda sahneye çıkmış. Akademi eğitimine başlayınca baleyi vazgeçip caz ve hip-hop danslarına yönelmiş.

· Oyuncu olma hayaliyle İstanbul’a gelen Tosun, yolculuğunu söyle ifade ediyor: “Yaşamımı, var yaradılışı denetlediğimde daha güçlü bir misyonum olduğunu düşünerek istikamet değiştirdim. Kimseyi tanımadığım İstanbul’a gelip eğitimime başladım.”

Kırmızı ipin sırrı çözüldü

· Fotomodellik de yapan Tosun, ufak yaşlarda da bir hayli Alman markası için modellik yapmış.

· Cansu Tosun ilaç kullanmayı hiç beğenmiyormuş. Hastalandığında da şifayı nebatlarda arıyormuş.

· Tosun, her insanın bir frekansı olduğuna inanıyormuş. Frekansını yükseltmek için dans ediyormuş ve ruhuna iyi gelecek müzikler dinliyormuş.

· “Su enerjidir” diyen oyuncu, bol bol su harcıyormuş. Uyandığında da ilk iş olarak suratını soğuk suyla deviriyormuş.